Chiliz, Önde Gelen Türk Borsa Platformu Paribu’da Listelendi! - BTC MAGAZİN

Chiliz, Önde Gelen Türk Borsa Platformu Paribu’da Listelendi!

Bugün itibarıyla, Paribu’nun 600 binin üzerinde kullanıcısı Türk Lirası kullanarak, platform üzerinden doğrudan $CHZ satın alabilecek!

MALTA, 12 Şubat 2020: Blokzincir tabanlı taraftar etkileşiminde dünya lideri Chiliz ($CHZ), Paribu.com‘da listelendi! Paribu, 15 milyon dolarlık günlük işlem hacmiyle, TRY pariteleri ve para çekme işlemlerini destekleyen, Türkiye’nin önde gelen kripto para işlem platformu. Paribu’nun mobil uygulaması iOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyor.

Chiliz ($ CHZ), dünyanın ilk blokzincir tabanlı taraftar oylama ve ödül platformu Socios.com’u destekleyen bir hizmet tokeni. Socios.com’un beta sürümü Kasım 2019’da piyasaya çıktı ve platform o zamandan bu yana Juventus, Paris Saint-Germain, Atlético de Madrid, A.S. Roma ve Galatasaray olmak üzere dünyanın önde gelen takım ortaklıklarıyla 100 binden fazla kullanıcıya ulaştı.  Arjantinli futbol devleri Independienteve espor ortağı üst üste DOTA 2 şampiyonu olan OG lansmanları ise çok yakında. Ayrıca, yine çok önemli bir futbol kulübü ortaklığı da yolda!

Chiliz, 2020 sonuna kadar Socios.com’da 1 milyon kullanıcıya erişmeyi ve  spor ve eğlence sektöründen 50 fikri mülkiyet hakkı almayı hedefliyor. Ayrıca kısa süre önce dünyada bir ilk olan spor ve eğlence tokenleri için tasarlanan kripto para birimi borsası Chiliz.net’i duyurdu.

Chiliz ve Socios.com kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus, “Avrupa’nın gelen durumuna baktığımızda, kripto para kullanımı Türkiye’de büyük bir hızla ilerliyor ve Türkiye’nin $CHZ ve Socio.com’a uacak açacağını öngörüyoruz. $CHZ’in Paribu’da listelenmesi bu süreci hızlandıracak ve en önemli pazarlarımızdan birinde erişilebilirliğini artıracak.”

www.socios.com

Daha ayrıntılı bilgi için: prfit İletişim // Şahika Özarslan – sahika@prfit.com.tr – 0212 287 6705

Chiliz Hakkında

Chiliz, spor ve eğlence platformları için dijital bir para birimidir. Dünyanın ilk ölçeklenebilir, token kullanımına müsait, oylama platformu olan ve taraftarların tuttukları spor takımına ilişkin oylama haklarını alıp satabildikleri ve kullanabildikleri Socios.com’un arkasındaki itici güçtür. Chiliz projesi, Binance, OK Blockchain Capital ve Ceyuan Ventures da dahil olmak üzere Asya’nın önde gelen kripto fonlarından ve dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından 66 milyon $ tutarında fon sağlamıştır. Chiliz, 2012 yılında kurulmuş global bir spor ve eğlence kuruluşu olan Malta merkezli Mediarex Grubuna aittir.

Paribu hakkında

2017’de Yasin Oral öncülüğünde kurulan Paribu, kısa zaman içinde Türkiye’nin en yüksek işlem hacmine sahip dijital varlık işlem platformu  haline gelmiştir. 600.00’den fazla kullanıcısı olan Paribu, 7/24 para yatırma/çekme işlemleri ve hızlı destek ekibi sayesinde dijital varlık işlemlerini kolaylaştırıyor. Paribu hakkında daha fazla bilgi için, www.paribu.com adresini ziyaret edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu