Binance CEO'su Borsanın Neden Tron Tabanlı USDT'nin Yüzde 70'ine Sahip Olduğunu Açıkladı - BTC MAGAZİN

Binance CEO’su Borsanın Neden Tron Tabanlı USDT’nin Yüzde 70’ine Sahip Olduğunu Açıkladı

  • Binance CEO’su Changpeng Zhao, devasa kullanıcı tabanı nedeniyle birçok Tron tabanlı USDT tokenine sahip olduğunu iddia ediyor.

Bir tweet’te, Binance CEO’su Changpeng Zhao, işlem hacimleriyle yapılan en büyük borsanın Tether (USDT) stabilcoinin farklı versiyonları arasında ayrım yapmadığını söylüyor.

Binance’ın Tron tabanlı USDT’nin tüm arzının yüzde 70’ini elinde tutması, tamamen ticaret platformunun en fazla sayıda kullanıcıya sahip olması gerçeğine bağlı.

CZ, Binance’ın kendisinin ‘fazla USDT’ olmadığını ve müşterilerin fonlarını kendi fonlarıyla karıştırmamasını istediğini iddia ediyor.

Tether Evini Terk Etmeye Devam Ediyor

Bu ayın başlarında, Tron merkezli USDT, amiral gemisi stabilcoinin üçüncü en büyük versiyonu haline geldi ve Omni Layer’ı geride bıraktı.

22 Mayıs itibarıyla, Tron ağında yayınlanan USDT tokenlerinin miktarı 2,2 milyarı aştı.

Tether, daha hızlı işlem yapmak için Kasım 2017’de orijinal zincirinden Ethereum’a taşınmaya başlamıştı.

O zamandan beri, ERC20 USDT, Tether dünyasında baskın bir güç haline geldi ve toplam arzının yüzde 63’ünden fazlasını temsil ediyordu ve bu da 9 milyar dolar bandına yaklaşıyor.

Aralık ayında, stabilcoin daha hızlı işlem endekslemesi sağlayabilecek yeni bir Omni versiyonunun geliştirilmesini finanse etti.

Binance’ın Tanıtmak İçin Kendi Parası Var

Binance ve Huobi kümülatif olarak TRC20 tabanlı tokenlerin yüzde 85’ine sahiptir. Bu, iki borsanın Tron’un Steem devralma girişiminde önemli bir rol oynadığını düşünmek gibi görünebilir.

Bununla birlikte CZ, Binance’ın teşvik etmek için kendi stabilcoinine sahip olduğunu iddia ediyor ve bu da Tether’in Blockchain savaşlarında tarafsız olmasını sağlıyor.

Binance, Eylül 2019’da BUSD adı verilen ‘tamamen denetlenmiş’ dolarla sabitlenmiş stabilcoinini piyasaya sürdü. Fiat destekli kripto para birimlerinde artan talep nedeniyle piyasa değeri zaten 179 milyon dolara yükseldi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu