Ripple'nin Ortağı MoneyGram, Uber ile Ortak Oldu - BTC MAGAZİN

Ripple’nin Ortağı MoneyGram, Uber ile Ortak Oldu

  • Ripple’ın ortağı MoneyGram, salgın sırasında sürücüleri ve kuryeleri desteklemek için Uber ile bir anlaşma yaptığını açıkladı.

En son basın açıklamasında Dallas merkezli para transferi hizmeti ve Ripple’nin ortağı MoneyGram, araba kullanma devi Uber ile bir promosyon anlaşması yaptığını açıkladı.

Bundan böyle, Uber’in sürücüleri ve kuryeleri tüm dünyadaki dijital transferlerde indirim alabilecekler.

Uber Çalışanlarına Yardım Eli Uzatmak

ABD’de gelirlerinin yüzde 25’ine yakınını doğrudan kendi ülkelerine gönderen büyük bir Uber sürücü yığını var. Bu nedenle, önemli bir havale kaynağıdır.

MoneyGram’ın CEO’su Alex Holmes, şirketinin arkadaşlarına ve ailelerine para transferi yapmak isteyen herkese hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi. Ayrıca, sürücülerin markayı “bildiğini ve sevdiğini” de ekliyor:

“Uber platformunda kazanan herkese hizmet etmek için Uber ile bu ortaklığı başlattığımız için çok heyecanlıyız – birçoğu sık sık eve ve arkadaşlarına para gönderiyor.”

ABD dışında, Uber ortaklığı Kanada, Avustralya ve İngiltere’ye de uzanıyor.

MoneyGram hisseleri (NASDAQ: MGI), haberlerde yüzde 16’dan fazla bir artışla hisse başına 2.28 dolara yükseldi.

Teknoloji Firmalarından Daha Fazlası

Uber, sürücülerinin kazançlarını ve harcamalarını takip etmelerini sağlayan Uber Money hizmetini başlatarak finteche bir baskın yaptı.

Bu yeni iş birimi, şirketin işçileri için banka olma niyetini doğruladı. Gelecekte Uber, 100 milyondan fazla müşterisine bankacılık hizmetleri sunmayı da planlıyor.

Ripple’ın ürün kıdemli başkan yardımcısı Asheesh Birla, Uber, Airbnb ve Google’ı ziyaret ettikten sonra, ödemelerin işlerinin önemli bir parçası olduğunu fark etti:

“Uber ve Airbnb, Google ve diğerleri ile dışarı çıktık ve ziyaret ettik ve bu firmalarda fark ettiğim şey (onları teknoloji firmaları olarak görüyoruz), yaptıklarının ve sağladıkları değerin büyük bir kısmı ödemeler.”

Twitter’da Btcmagazin’e abone olun ve en iyi günlük kripto haberlerine, hikayelerine ve fiyat tahminlerine katılın!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu