Binance, CoinMarketCap Alımını Onayladı

  • Binance, Salı günü anlaşmayı ilk kez bildirdikten sonra CoinMarketCap’ı satın aldığını doğruladı.
  • Binance CEO’su CZ, “CoinMarketCap’in, kullanıcıları ve küresel toplum için yenilikçi, faydalı ürünler geliştirmeye devam etmesini sağlamayı planlıyoruz” dedi.
  • Binance, CoinMarketCap’in iş modelinde, reklam tabanlı bir modelden abonelik modeline geçerek önemli bir değişiklik yapmayı düşünüyor.

Binance, borsa hacmi ve kripto para birimi fiyatlandırma verileri için popüler bir toplayıcı olan CoinMarketCap’i satın aldığını resmen açıkladı. Bu haftanın başlarında, The Block satın alma haberlerini ilk kez yayınladı ve kaynakların o zaman 400 milyon dolar değerinde olabileceğini söyledi. Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) göre anlaşma 31 Mart’ta tamamlandı.

Zhao bir haber bülteninde, “CoinMarketCap’ın temeli, bütünlüğünden, özgürlük, şeffaflık ve kullanıcı odağı değerine kadar Binance’ın etiğiyle ve kültürüyle güçlü bir şekilde uyumludur” dedi. Ve şunları ekledi:

“Ortak vizyonumuz, sektördeki şeffaflığı daha da artırmak ve aşılamak için bu satın alma ile güçlendirilecektir. Bu, ortaklaşa kripto altyapı sağlayıcıları olarak hizmet eden birbirimizin güçlü yönlerini geliştirmemizi sağlayacaktır.”

Zhao ayrıca Binance’in CoinMarketCap’ı kullanıcıları ve küresel topluluğu için yenilikçi, faydalı ürünler geliştirmeye devam etmesini sağlamayı planladığını da belirtti.

Müteakip raporlama, devralımın niteliği hakkında yeni detaylar ortaya koymuştur. Anlaşmanın bilgisine sahip bir kaynağa göre, esas olarak borsa tarafından verilen tokenin BNB şeklinde yapılandırıldığını söyledi. Bir kaynak, anlaşmanın değerinin 300 milyon dolara yakın tuttuğunu ve anlaşmanın, Kasım 2019’dan bu yana çalışmalarda olduğunu söyledi.

Binance’deki birkaç çalışan, firmanın CoinMarketCap’ın iş modelinde, reklam tabanlı bir modelden, siteye dahil edilerek borsaları ücretlendirecek bir abonelik modeline geçerek önemli bir değişiklik yapmayı düşündüğünü söyledi. Bir tweet’te CoinMarketCap, “CoinMarketCap bağımsız bir işletme kuruluşu olarak çalışmaya devam edecektir. Binance, iş modelimizde tek taraflı bir değişiklik yapamaz.” dedi.

Buna ek olarak, anonim CoinMarketCap kurucusu Brandon Chez CEO olarak istifa ederken mevcut CSO Carylyne Chan geçici olarak CEO rolünü üstlendi.

SimilarWeb’e göre, CoinMarketCap son altı ayda 207,2 milyon ziyaretçi aldı. Konuyu bilen kişiler, sitenin trafik yönlendirme potansiyelinin, anlaşmanın arkasındaki önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu söyledi. Öncelikli olarak perakendeye odaklanan bir borsa olarak “taze kana” erişim, büyüme için önemlidir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın