Binance, Sakura Exchange Bitcoin’i Satın Alarak Japon Pazarına Yeniden Girdi

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Çarşamba günü Sakura Exchange BitCoin’in (SEBC) %100’ünü satın aldığını açıkladı.

Satın alma, Binance’in Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (JFSA) tarafından düzenlenen bir varlık olarak Japon pazarına girişini işaret ediyor.

Binance, düzenleyiciye aktif olarak uymak ve yerel kullanıcılar için daha iyi hizmetler sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, Japonya’nın kriptoda lider bir rol almasına ve kripto para birimleri için sorumlu bir küresel ortamı desteklemesine yardımcı olacaktır.

Binance Japon Kripto Piyasasına Giriyor

Kripto borsası Binance, 30 Kasım’da Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (JFSA) lisanslı kripto borsası Sakura Exchange BitCoin’i satın alarak Japon pazarına yeniden girdi.

Binance, Asya’daki genişleme hamlesinin ortasında Eylül ayından bu yana Japonya’da bir lisans arıyordu. Japonya ayrıca , Başbakan Fumio Kishida’nın Japonya ekonomisini güçlendirmek için kripto düzenlemelerini hafifletmeye yönelik sürekli çabalarının ardından düzenlemeleri gevşetti.

Binance Japonya genel müdürü Takeshi Chino, “Japon pazarı, kripto para biriminin benimsenmesinin geleceğinde önemli bir rol oynayacak” dedi. Japonya’nın son derece gelişmiş bir teknoloji ekosistemiyle dünyanın önde gelen ekonomilerinden biri olduğuna inanıyor. Aslında, Japonya zaten güçlü blockchain geliştirmeleri için çaba sarf etti.

Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsası Derneği (JVCEA), yabancı şirketler ve Binance gibi kripto borsaları için sanal paraların listelenmesini ve pazara girişini de kolaylaştırdı. FTX, Haziran ayında Japon müşterilerine kripto hizmetleri sağlamak için bir lisans almıştı.

SEBC CEO’su Hitomi Yamamoto, Binance’in güçlü uyumluluk sisteminin, kullanıcı korumasına öncelik vererek Japonya’daki kullanıcılar için daha uyumlu bir atmosfer oluşturmaya yardımcı olacağını iddia ediyor. Ayrıca, gelecekte toplu kabul için gerekli olan kilit kripto hizmetlerine erişime yardımcı olacaktır.

“Dünyanın önde gelen kripto varlık takas hizmeti sağlayıcılarından biri olan Binance ile bu duyuruyu yapmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Huobi Global, Avrasya Blockchain Zirvesi İle Türkiye Pazarına Tam Gaz Giriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu