Bitcoin Adreslerinin %89'u Kârda - BTC MAGAZİN

Bitcoin Adreslerinin %89’u Kârda

  • Intheblock’tan gelen zincir içi veriler, Bitcoin adreslerinin ezici çoğunluğunun kârda olduğunu gösteriyor.

Blockchain analiz firmasından alınan verilere göre, Bitcoin adreslerinin %89,28’i şu anda kârda.

Zincir üzerindeki veriler, Bitcoin blockchain ağında bakiyeye sahip 31.94 milyon adres olduğunu gösteriyor. Bu, toplam 28,5 milyon Bitcoin adresinin, BTC fiyatının 11.000$’ın üzerinde olduğu sırada, kârda olduğu anlamına gelir.

Karışık Bir İşaret: Veriler Neden Hem Negatif Hem Pozitif Bir Faktör Olarak Analiz Edilebilir?

Intheblock’taki analistler, bu verilerin Bitcoin’in orta vadeli fiyat döngüsü için olumlu bir faktör olduğunu öne sürdü.

Bitcoin sahiplerinin ezici çoğunluğu kârda olduğundan, mevcut Bitcoin fiyat döngüsünün iyimser olduğunu ima edebilir.

Analistler: “Şu anda BTC bakiyesi olan 31.94 milyon adres var. 2020 yılı boyunca BTC bakiyesi olan adres sayısı %11,9 arttı. Bu 31.94 milyon adresten %89.28’inin pozisyonlarından kar sağladığını veya Bitcoin’in güçlü bir zengin tabanı olduğunu” söyledi.

Veriler ayrıca, alıcıların şu anda önemli ölçüde arttığını da gösterebilir.

Ancak, veriler potansiyel olarak olumsuz bir istatistik olarak da analiz edilebilirler çünkü bu, alıcıların BTC’yi satmak isteyebileceği anlamına gelir.

Balinalar genellikle pozisyonları başa baş gelene veya satmak için kâr elde edene kadar beklerler. Zararda olan yatırımcılar, genellikle, BTC toparlanana kadar bekleme eğilimindedirler.

Perakende yatırımcıları, aksine, Bitcoin satma veya satın alma konusunda belirli bir modele sahip olma eğilimindedir. Bu nedenle, aşırı belirsizlik dönemlerinde genellikle teslimiyet aşamaları (sonuca teslim olarak bekleme aşaması) vardır.

Örnek olarak 13 Mart’ta Bitcoin’in fiyatı 3.600 doların altına düştü. Satış baskısının çoğu, (perakende) yatırımcılardan değil, BitMEX gibi vadeli işlem borsalarındaki bir dizi likidasyondan geldi. Balinalar vadeli işlem borsalarını kullanırken, BitMEX gibi platformlar da birçok perakende yatırımcı tarafından kullanılmaktadır.

Ayrıca, perakende yatırımcıların kar halindeyken bile BTC’yi satmak istemeyeceklerine dair güçlü bir olasılık var.

Mart ayından bu yana 3.000$’dan 11.000$’a kadar biriken birçok yatırımcı var. Bunun bir kar almak için satış baskısına yol açıp açmayacağı belirsizliğini koruyor.

Perakende Yatırımcılardan Bitcoin Satış Baskısı Şimdilik Oldukça Düşük

Yakın vadede, zincir içi veriler, perakende yatırımcıların Bitcoin varlıklarını satmak için hızlı hareket etme olasılığının düşük olduğunu gösteriyor.

Bitcoin borsa rezervleri sürekli olarak azaldı ve vadeli işlemler piyasasının açık faizi de durgun kaldı.

Bu iki önemli figür dördüncü çeyrekte BTC için daha güçlü bir birikim aşaması bekleyen analistlerin argümanını destekliyor. Yine de sonucu kesin olarak tahmin etmek çok zor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu