Bitcoin Alternatifi 10 Kat Artabilecek 3 Altcoin

Kripto para piyasası, yeni yılın ilk 50 gününü büyük yükseliş hareketleri ve makroekonomik durumlara yönelik iyi haberler ile geçirdi. Enflasyonun tüm dünya için yavaş yavaş sorun olmaktan çıkması ve toparlanma ile platformların da bir ölçüde rahatlaması, piyasadan korkan yatırımcıların tekrar Bitcoin ve altcoinler satın almasının yolunu açtı.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta içinde hem uzun vadeli BTC tutanların oranında hem de sıfır bakiyeli olmayan adreslerin sayısında rekor kırdı. Gelecek regülasyonlar ve daha da iyileşme emareleriyle birlikte Bitcoin’in geçmişe kıyasla daha az volatil ve daha güvenilir bir yatırım olması bekleniyor.

Kripto paralara olan güven yenilenirken ve BTC fiyatı $25.000 direncine dayanmışken bu dijital varlık 30 günde %18, 90 günde ise %47 yükselmeyi başardı. Göstergelerin ve haberlerin iyiye döndüğü bu senaryo, yatırımcıların gerçekten iyi düzeyde yatırım getirisi elde etmesini sağlamadı. Bu, yatırımcıları, altyapısı sağlam, geleceğe yönelik büyük potansiyeli olan, geliştirici ekibi durmadan çalışan ve büyük topluluklara erişmiş altcoin projelerine yönlendiriyor. Bu içerikte tüm tanımlara uyan, Bitcoin’e kıyasla çok daha fazla getiri potansiyeline sahip 3 altcoinden bahsedeceğiz.

NFT Soccer Games (NFSG)

NFT Soccer Games (NFSG)

NFT Soccer Games, futbol menajerliği heyecanını blok zincirine taşıyan, oyun içi dijital öğeleri NFT olarak tokenize eden ve son dönemlerde geliştirmelerini hızlandıran bir P2E oyunudur. Bu dönemde Chiliz Scoville Mainnet için çalışmalarını sürdüren oyun, kullanıcı deneyimini artırarak hissiyatı iyileştirecek yeni grafikler gibi çeşitli iyileştirmeler hazırlamıştır.

NFT Soccer Games’te NFT futbolcular ile kadronuzu kurabilir, onlara antrenman yaptırarak ve hazırlık maçları oynayarak resmi müsabakalara hazırlanabilir, rakiplerinizi yenip turnuvalarda üst sıralarda olarak kripto para kazanabilirsiniz. Oyunda çeşitli farklı taktiksel formasyonlar, futbolcular, güçlendiriciler, antrenman malzemeleri, menajerler, stadyumlar ve daha birçok öğe, başarınızı ve rakiplerinize karşı oynadığınız maçların skorlarını belirleyen etkenlerdir.

NFSG token, piyasa değeri henüz düşük olan, şu anda hala Avalanche blok zinciri üzerinde olan ancak Chiliz ana ağına geçmeyi planlayan bir projedir. Bu oyna – kazan oyunu, Chiliz Scoville test ağındaki ilk oyun olmuştur.

https://twitter.com/Chiliz_Turkiye/status/1518569155032719365?s=20

Nisan ayında Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus tarafından atılan bu tweetle tanınırlığını artıran proje, $1,90 fiyatına ulaşarak kendi ATH’sini belirlemişti. Şu anda NFSG 0,467956 dolar’dan işlem görüyor ve piyasa değeri henüz sadece 65.671,41 dolar’da.

https://twitter.com/alex_dreyfus/status/1517106296352350208?s=20

Chiliz 2.0 lansmanı ile birlikte daha fazla kullanıcı elde etmesi muhtemel projenin sunduğu diğer özellikler arasında NFT çiftçiliği, sık sık sponsorlu turnuvalar & ödül dağıtımı ve yeni bir kullanıcı ara yüzü var. Projenin en iyi yanı hiçbir sermaye tarafından fonlanmaması, bu yüzden projeyi yöneten tek bir merkez yok ve token sahipleri homojen şekilde dağılmış durumda. Özellikle Football Manager ve Online Soccer Manager gibi oyunları seven futbol tutkunlarının bu oyuna göz atması ve tokenomiyi incelemesi ile birlikte yakın gelecekte proje için farklı şeyler konuşuyor olabiliriz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haziran Ayının Dikkat Çeken Metaverse Coinleri

Polka City (POLC)

Polka City (POLC)

Polka City, DeFi ve oyun endüstrilerini birleştirerek bir GameFi ekosistemi yaratan, bu ekosistemde NFT’lerden yararlanan bir metaverse projesidir. Metaverse lansman partisini Temmuz’da KuCoin ile birlikte bizzat metaverse içindeki etkinliklerle yapan Polka City, birçok P2E oyunu ile işbirliği kurarak oyunları metaverse’ine taşımış ve gerçekçi deneyimleri güçlendirmiştir. Bunlardan biri de at yarışlarıdır. Polka City, bu geleneksel sporu metaverse’e getirerek herkesin yepyeni bir deneyim yaşamasını sağlıyor.

Binance Live’da da yayın yapan BSC Daily ile “Bana İstediğini Sor” etkinliği düzenleyen Polka City, hem ödüller dağıtmış, hem de projenin geleceği ile alakalı çeşitli bilgiler vermiştir. Aynı etkinlik Huobi Global ile de yapılmıştır.

Polka City ile alakalı büyük haberlerden biri, El Salvador’da kurulacak Bitcoin City’deki gerçek arsaların Polka City platformu üzerinden satılacak olmasıdır. Geçtiğimiz sene El Salvador Başkanı Nayib Bukele ile yapılan görüşmenin ardından bazı ortaklıkların gelebileceğinin sinyali verilmişti.

Önümüzdeki 6 ay içinde gerçekleşmesi beklenen Bitcoin City arsa satışları, Polka City’nin ismini tüm dünyada duyurmasında öncülük edebilir. 3,3 milyon doların üzerinde piyasa değerine sahip olan proje, son 30 günde %111 değer kazanmasına karşın ATH seviyesine tekrar gitmesi için hala büyük potansiyele sahip.

NFTb (NFTB)

NFTb (NFTB)

NFTb, metaverse ve P2E projelerinin ön satışlarını organize ederek fon toplamalarını ve likiditelerini artırmalarını sağlayan bir dijital sahiplik projesidir. Web3 oyun projelerine yoğunlaşan NFTb, BNB Smart Chain üzerinde piyasaya sürüldükten sonra Polygon ve Klaytn blok zincirlerine de genişlemiştir ve yakında daha fazla blok zinciri gelecektir.

Dijital koleksiyon NFT’lerinin hem ticaretine hem de lansmanlarına aracılık eden NFTb, en son olarak BNB Smart Chain’e taşınan K-3 Kingdoms isimli Kore merkezli başarılı P2E NFT projesinin NFT’lerinin piyasaya sürülmesi için anlaşma yapmıştır. Ayrıca geçtiğimiz 2 haftada 100’den fazla yeni sanatçı NFTb Pazar Yeri’ne katılmış, burada dijital sanat üretmeye başlamıştır.

CryptoDep’in piyasa değeri 10 milyon dolların altındaki en iyi projeler listesi arasında NFTb, dördüncü sırayı almıştır.

Binance’in desteğini arkasına alan NFTb’de yeni NFT koleksiyonlarının ve oyun projelerinin lansmanları yapıldıkça, boğa piyasasının da etkisiyle NFTB token fiyatının 10 kat yükselme potansiyeli mevcut.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu