Haftanın Önemli GameFi Tokenları (13 – 19 Haziran)

DeFi, blok zinciri tabanlı finansal ürün ve hizmetler için toplu bir terimdir. Oyun endüstrisi ise müzik ve film endüstrilerinin toplamından daha büyük bir endüstridir. Bu iki dev sektörün birleşimini ise GameFi temsil eder. İki çılgınca başarılı endüstriyi bir araya getirdiğimizde küresel oyuncu topluluklarının ve blok zinciri meraklılarının ortaklaşa ekonomisini görüyoruz. Merkeziyetsiz oyun ekonomisi GameFi, NFT’lerle ve play to earn oyun modelleri ile desteklenmektedir. Oyuncular finansal fırsatlar yaratan oyunları oynarken kripto para ve NFT gibi ödüller kazanarak gerçek değeri olan varlıklar elde ediyor. Geleneksel oyun sektörünün tam tersine oyuncuların para kazanmasını sağlayan bu sektör, önümüzdeki seneler boyunca adından çok söz ettirmeye devam edecek.

Bu makalede, 20 ayın en düşük seviyesine gerileyen piyasada önemli GameFi tokenları listesini konuşacağız.

Battle World (BWO)

Haftanın Önemli GameFi Tokenları (13 - 19 Haziran) 2
Battle World (BWO)

Battle World, Polygon blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir GameFi battle royale metaverse projesidir. Oyuncular, bir savaş alanı içinde ayakta kalan son kişi olmak için yağma yapar ve diğer oyunculara karşı savaşırlar. Savaş haritaları ünlü küresel konumlara ve kasabalara göre modellendirilmiştir. Oyunun kabaca PUBG’ye benzer bir mekanizmaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak o kadar ciddi bir oyun değildir; karikatürize, eğlenceli ve renkli olarak tasvir edilen karakterler vardır ve oyunda kan yoktur. Bu yüzden çocuklar da bu oyunu oynamayı sevebilir. Battle World sözleşmelerini CertiK denetlemektedir. 31 Mayıs’ta piyasaya sürülen BWO token şu anda $0,383 fiyatındadır.

Chain Guardians (CGG)

Haftanın Önemli GameFi Tokenları (13 - 19 Haziran) 3
Chain Guardians (CGG)

ChainGuardians, kullanıcıların P2E modeli aracılığıyla NFT’ler toplamasına olanak tanıyan bir GameFi ekosistemidir. Oyun, kullanıcıların kripto evrenini düşmanlara karşı savunmak için savaştığı 2073 senesinde gerçekleşmektedir. Oyna – kazan modelini benimseyen ChainGuardians, oyunculara gerçek dünya değeri yaşıyan NFT’ler biçiminde oyun içi koleksiyonlar kazanabilme yeteneği vermiştir. CGG token, NFT ticareti için kullanılabilir, daha fazla ödül için stake edilebilir ve ekosistem yönetişimi üzerinde belirli oy hakları sağlar. Oyundaki kripto evreni, Cryptoverse olarak tanımlanmıştır. CGG token şu anda $0,128 fiyatından işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Değerlenebilecek GameFi Projeleri (11 - 17 Temmuz)

dotmoovs (MOOV)

Haftanın Önemli GameFi Tokenları (13 - 19 Haziran) 4
dotmoovs (MOOV)

Dotmoovs, hızla trend olan move to earn konseptinin başlıca projelerinden biridir. Dotmoovs’un Social-Fi ve metaverse teknolojileriyle desteklenen MOOV.CLUB markası altında 4.444 adet SNKR NFT piyasaya sürülmüştür. Bu NFT’ler, yürüyüşçüleri, TikToker’ları, hip-hop dansçılarını ve diğer dansçıları ödüllendirmek için piyasaya sürülmüştür. Dotmoovs’ta SNKR NFT’lerinden birine sahip olanlar, gösterişli dansları için kripto ödülleri kazanacaklar. Hevesli dansçılar ve yürüyüşçüler bu çabaları için MOOV token kazanırken, dans etmek istemeyenler de spor ayakkabılarını başkalarına kiralayarak pasif gelir elde edebilecek. MOOV.CLUB koleksiyonunun baş tasarımcısı Hugo Melo.

Piyasanın çöküş yaşadığı bu dönemde son 2 haftada %5,7 yükselmeyi başaran MOOV token şu anda $0,0107 fiyatında.

DeFi Land (DFL)

Haftanın Önemli GameFi Tokenları (13 - 19 Haziran) 5
DeFi Land (DFL)

DeFi Land, merkeziyetsi finansı eğlenceli hale getirmek için tasarlanmış web tabanlı, çok zincirli bir tarım simülasyon oyunudur. Şu anda Solana’daki en popüler birkaç oyundan biri olan DeFi Land, DeFi faaliyetlerini oyunlaştırmayı amaçlamıştır. 18 Mayıs’ta yeni bir play to earn oyunu piyasaya süren DeFi Land, çiftliklerini işleten günlük 8000 kullanıcısını ekosistem içindeki diğer alanlara da kaydırmayı hedeflemiştir. DeFi Land’in STEPN ile bir işbirliği de vardır.

P2E lansmanı ile ödüller artık oyun macerasının büyük bir parçası oldu. Oyuncular hem native token DFL, hem de yeni oyun içi para birimi GOLDY kazanıyorlar. Oyuncular bu kriptoları zanaat yapmak, diğer oyuncularla sosyalleşmek, tamirat yapmak ve oyun içi NFT’lerinde yükseltmeler yapmak için kullanabiliyorlar. DFL token şu anda $0,00577 fiyatında.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu