Bitcoin (BTC) Devasa Çıkışlar Görüyor

Bitcoin, yalnızca on üç gün içinde 91 milyon dolarlık devasa çıkışlar ve geçen haftanın toplam 57 milyon dolarlık çıkışları dahil olmak üzere olumsuz bir piyasa hissiyatını sürdürüyor.

Bu çıkışlar Bitcoin’e özel değil

Piyasadaki son çıkışlar Bitcoin’e özel değil, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığı olan Ethereum da mevcut kripto kışından etkilendi ve geçen hafta ayda 72,3 milyon dolar ile toplam 40,7 milyon dolar çıkış gördü.

Ek olarak, genel olarak sanal varlıkları içeren yatırım ürünlerinden toplam çıkış geçen hafta 101,5 milyon dolara ulaştı. Blockchain hisse senetleri de aynı dönemde toplam 5 milyon dolarlık bir çıkış gördü.

Neredeyse tüm dijital varlıklar devam eden ayı piyasasından etkilendiğinden, geçtiğimiz ay kripto yatırımcıları için zorlu geçti. Bu durum ani kapitülasyonlara ve tasfiyelere yol açmıştır. BTC Aralık 2020’den bu yana ilk kez 24 bin doların altında işlem gördüğü için piyasadan 520 milyon doların üzerinde tasfiye edildi.

Veri analizi platformu CryptoQuant, Coinbase Premium duyarlılık göstergesiyle ölçülen düşük ABD yatırımcılarının satın alma baskısını kaydettiği için Bitcoin ile ilgili olumsuz bir piyasa duyarlılığı bildirdi. Benzer şekilde, mevcut kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, yazım zamanında 11 seviyesinde bulunarak aşırı korkuya işaret ediyor.

Genel olarak küresel piyasalar ortamı pek iyi görünmüyor

Pek çok Kripto eleştirmeni, mevcut kripto kışı ile dijital varlıkları ezme fırsatını değerlendirmeyi sevse de, genel olarak finans sahnesi şu anda pek iyi görünmüyor gibi göründüğü için durum pek de böyle olmadı.

Hindistan hükümeti yakın zamanda artan enflasyonla mücadele etmek için petrol ve diğer emtialar üzerindeki tüketim vergilerinde bir indirim yaptığını duyurdu . Ayrıca, ABD %8,6’lık bir enflasyon oranı bildirdi, bu son 40 yılın en yüksek oranı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) İçin Düşüş Beklentileri Devam Ediyor

Ek olarak, Musk’ın Tesla (TSLA) %3,12, Amazon (AMZN) ve Apple (AAPL) yaklaşık %5 ve Microsoft (MSFT) %4,46 oranında değer kaybederken hisse senetlerinin çoğu son zamanlarda pek iyi performans göstermiyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu