Bitcoin Değer Kaybettikçe Korku Artıyor

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 24 saat içinde 14’ten 11’e düştü. Bitcoin şu anda Aralık 2022’den bu yana ilk kez 24.000 doların altında işlem görüyor ve piyasaya “aşırı korku” hakim.

Kripto Kışı Bitti mi?

Lider kripto, neredeyse iki yıl içinde ilk kez 24.000 doların altına düştüğü için yatırımcılar bir belirsizlik duygusuyla boğulmuş durumda. BTC, Mayıs ayının başından bu yana 28 bin dolar ile 38 bin dolar arasında işlem gördükten sonra bugün 22.600 dolara kadar düştü.

Mevcut kripto kışı, çoğu dijital varlık için zorlu geçti ve Bitcoin bundan kurtulamadı. Terra krizi ve Tron’un USDD’si gibi diğer stabilcoinler etrafında dönen belirsizliklerin ardından, yatırımcılar piyasanın nereye gideceğini merak ediyor.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin yazım zamanında 11’e düşmesiyle, bazı yatırımcılar kripto paralarını zararla da olsa nakde çeviriyor. Öte yandan, veri analizi platformu CryptoQuant’a göre zincir üstü göstergeler oldukça iyi görünüyor.

CryptoQuant’tan alınan verilere göre, Bitcoin’in İkili CDD’si, düşük uzun vadeli sahiplerin hareketini gösterir. Veriler, Bitcoin’in uzun vadeli sahiplerinin şu anda satış gerçekleştirmediğini gösteriyor. Ek olarak, Bitcoin Döviz Rezervi son zamanlarda azaldı ve mevcut ayı piyasasının varlığı rahatsız etmesine rağmen düşük bir satış baskısı gösterdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   JPMorgan, Bitcoin Üretim Maliyetinin Düştüğünü Söyledi, Bu Neden BTC İçin Olumsuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu