BitMex Kurucusu Bitcoin ve Ethereum İçin Katliam Öngörüyor

BitMex’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum‘un belirli bir seviyenin altına düşmesi durumunda ciddi kayıplara hazırlanabileceğini söyledi.

Hayes, Bitcoin için 20.000 doların altına bir düşüş ön görüyor, 1.000 doların altına düşerse, Ethereum için benzer bir senaryonun oynayacağını söylüyor. Hayes, açık ilginin ve opsiyon piyasasındaki pozisyonun tahminini yönlendirdiğini söylüyor.

Bitcoin şu anda 22.000 dolar civarında işlem görürken, Ethereum 1.200 doların biraz üzerinde. Her iki kripto da son 24 saat içinde ağır bir şekilde kayıplar gördü ve muhtemelen daha fazla zayıflıkla karşı karşıya.

Federal Rezerv’in bu hafta faiz artırımına ilişkin endişeler, artan enflasyon ve opsiyon piyasasındaki potansiyel kaos, son kripto bozgununu tetikledi.

20 bin dolar ve bin dolar Bitcoin ve Ethereum için neden çok önemli?

Bir Twitter iletisinde Hayes, Bitcoin ve Ethereum‘un seviyeleri aşması durumunda, spot piyasalarda “büyük satış baskısı” oluşacağını söyledi.

Ancak pozisyonlarını başarılı bir şekilde kapatamayacak olanlar satmak zorunda kalacak ve iki token üzerinde daha fazla satış baskısı yaratacak.

Hayes, bu seviyelerin altına düşmenin piyasada eşi görülmemiş miktarda satışa neden olabileceği konusunda uyardı.

Grafiklere gelince, Lord Satoshi dua kitabınızı çıkarsanız ve efendinin kripto piyasalarının ruhuna nezaket gösterdiğini umsanız iyi olur. Bu seviyeler bozulursa, bilgisayarınızı kapatabilirsiniz, çünkü çizelgeleriniz bir süre için işe yaramaz.

Arthur Hayes

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BitPay ile Coinbase Kripto Kullanımını Kolaylaştırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu