Sözde “Orijinal” Bitcoin, Kripto Piyasası Çökerken Yükselişe Geçti

Yaratıcının orijinal vizyonunu takip ettiğini iddia eden bir Bitcoin çeşidi olan Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV), son 24 saat içinde bir piyasa çöküşünü geride bıraktı.

BSV, son iki seansta piyasalarda %6’lık bir düşüşün önüne geçerek %20 artışla 53.77$’da. Karşılaştırıldığında, Bitcoin (BTC) son 24 saatte %6.51 düştü ve Pazar ayının sonundan bu yana değerinin yaklaşık dörtte birini kaybetti.

BSV, orijinal Bitcoin zincirinden bir hard fork olan 2018’de bir Bitcoin Cash çatalından doğdu. Satoshi’nin Vizyonu adı, destekçilerinin Bitcoin yaratıcısının işlem ücretlerini zincirde son derece düşük tutmak istediği inancından geliyor.

BSV’nin en büyük destekçilerinden biri olan Craig Wright, Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyor. Ancak Wright, bugüne kadar iddialarını kesin olarak kanıtlayamadı.

BSV’nin web sitesi, “Orijinal Bitcoin” olduğunu iddia ediyor ve Bitcoin teknik incelemesine daha yakından atıfta bulunuyor.

Bitcoin SV neden bir piyasa çöküşü sırasında pompalanıyor?

BSV’nin son zamanlardaki piyasayı aşan kazanımları, Japonya’daki son listelenmesiyle tetiklenmiş gibi görünüyor. Huobi Japan, Çarşamba gününden itibaren tokeni desteklemeye başlayacak ve onu oldukça kazançlı Japon kripto piyasasına maruz bırakacak.

Japonya’nın kriptoya maruz kalan oldukça büyük bir nüfusa sahip olduğu göz önüne alındığında, yeni ticaret ilgisi olasılığı BSV fiyatını artırabilir.

BSV, dört yıl önce lansmanından bu yana kamuoyunun gözünden düşmüş olsa da, tokenin gelişen bir topluluğu var. Aynı zamanda piyasa sermayesine göre 1,08 milyar dolar ile 43. en büyük kripto para birimidir.

Ancak token bugün daha iyi performans gösterirken, BSV bu yıl hala Bitcoin’den daha fazla değer kaybetti.

Kripto piyasaları serbest düşüşte

Federal Rezerv’in bu hafta faiz artırımına ilişkin korkular, özellikle de geçen haftaki yüksek enflasyon okumasının ardından, piyasadaki hissiyatı ciddi şekilde azalttı.

Şimdi odak, Bitcoin fiyatlarının bazı büyük sahiplerini marj çağrısı yapacak kadar düşüp düşmeyeceğine odaklanıyor – bu, piyasalar için yıkıcı olabilecek bir olay.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Piyasasındaki Çöküş Derinleşirken Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Ciddi Kayıplar Yaşıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu