Symbol (XYM) Nedir? Symbol (XYM) Geleceği ve Yorum 2022

Symbol (XYM) Nedir?

Symbol blok zinciri, birlikte çalışabilirliği ve proof of stake (PoS) konsensüsünü kullanarak diğer blok zincirleriyle işbirliğini geliştirmek için tasarlanmıştır. Symbol, diğer blok zinciri ağlarıyla rekabet etmek yerine, blok zincirlerinin ve kullanıcılarının erişilebilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Symbol’ü piyasaya süren NEM Group, ilk olarak XEM kripto para birimiyle ilgili NEM NIS1 blok zincirini geliştiriyor. Symbol, NEM NIS1 blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve kullanıcıların daha karmaşık ağlar geliştirmesine ve genel ve özel zincirler arasında sorunsuz bir şekilde hareket etmesine olanak tanır. Symbol ayrıca geleneksel eşler arası işlemleri mümkün kılar ve kendi yerel token’ı XYM’ye sahiptir. 7,8 milyardan fazla XYM token’ı yayınlandı ve başlangıçta maksimum 8,999,999,999 arz edildi. XYM token’ının enflasyon oranı Bitcoin’e bağlıdır.

Diğer blok zinciri ekosistemleri gibi, XYM genel zinciri de düğüm operatörlerinden, kullanıcılardan, yatırımcılardan ve yerel token’lardan oluşur. Ancak XYM kullanıcılarının ödül kazanmasını kolaylaştıran bazı önemli ödüller var. Örneğin, bir hasatçı, bir düğümü çalıştırarak veya bir token bakiyesini elinde tutarak ödüller kazanabilir. Sistem, güvenilmeyen verilerin mükemmel birlikte çalışabilirlikle genel ve özel zincirler arasında serbestçe akmasına izin veren bir hibrit zincir tasarımına sahiptir.

Platformu aynı zamanda çok seviyeli ve çok imzalı hesaplar dahil olmak üzere süreçleri kolaylaştırmak için tasarlanmış çok yönlü araçlar içerir. Token kullanıcıları, değişmez token’lar (NFT’ler), imzalar veya hisse senetleri dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi temsil edecek dijital varlıklar oluşturabilir.

Başlangıçta NIS1 zinciriyle çalışmak üzere tasarlanan XYM ağı, likiditeyi artırmayı, işlem maliyetlerini düşürmeyi ve işlem sürelerini hızlandırmayı vaat ediyor. Bu sadece paralel bir blok zinciri değil, merkezi olmayan finans (DeFi) yetenekleri, NFT desteği, yardımcı program ve daha fazlasıyla orijinali geliştiren bir yükseltmedir. XYM kripto para birimi, düğümleri işlemleri işlemeye ve kaydetmeye teşvik etmek için işlem ücretleri öder.

Yeni nesil bir blok zinciri olarak kabul edilen Symbol, neredeyse on yıldır geliştiriliyor. Daha az enerji yoğun bir proof of stake (PoS) konsensüs mekanizması kullanır ve kullanıcıların token’lar ve dijital varlıklar oluşturmasına olanak tanır. Ancak nihai odak noktası, güvenlik token’ları (STO’lar) ve yönetilen varlıklar sağlamaktır. Yaratıcıları, birbirine bağlı bir kripto para piyasası tasavvur ediyor ve bu amaçla, güvenlik token’ları olarak hizmet eden yapılandırılabilir dijital varlıkların oluşturulmasını sağladılar.

Symbol geliştiricileri, POS dedikleri bir konsensüs mekanizmasına dayanan XYM ağı ile blok zinciri konseptini yeni ve heyecan verici bir seviyeye taşıdı. PoS’ta olduğu gibi POS, düğüm gücünü XYM parçalama ile birleştirir. Madencilikten ziyade “hasat” olarak adlandırılan bu süreç, yeni bloklar oluşturmanın yanı sıra, işlemlerin doğrulanması ve kayıt edilmesini içerir. Çok sayıda XYM token’ı olan düğüm madencilerinin hasat etme olasılığı daha yüksektir ve bu nedenle ödüllere dönüştürülen yeni bloklar oluşturma yeteneğine sahiptir.

NEM, hem genel hem de özel blok zincirleri desteklemek için bir hibrit blok zinciri mimarisi ile Symbol’ü yarattı. Kişiler ve kuruluşlar, kusursuz sistem entegrasyonu ve tamamen özelleştirilebilir bir tasarım sunan bu yeni blok zincirinin esnekliğinden yararlanabilir. XYM, yüksek şeffaflığın yanı sıra maksimum güvenlik ve mahremiyet ile her iki dünyanın en iyisini düşük bir maliyetle sunar. Tüm bunları hız ve satın alınabilirliği korurken yapar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Chrono.tech (TIME) Nedir? Chrono.tech (TIME) Geleceği ve Yorum 2022

Ağ kullanıcıları, mevcut sistemlerle kolayca entegre olan güvenli, çok katmanlı çözümler geliştirebilir ve dağıtabilir. Symbol, 100’den fazla farklı konfigürasyonu destekler ve herhangi bir varlığı veya değeri temsil edebilen değişmez token’lar olan atomik takaslara ve “takaslara” izin verir. Döşemelerin kendi kimlikleri vardır ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre tamamen yapılandırılabilir ve özelleştirilebilir. Mosaics ile kullanıcılar yeni DeFi hizmetleri oluşturabilir, güvenlik token’larını ve hatta kendi yerel para birimlerini sunabilir.

Symbol (XYM) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Kailin O’Donnell
  • Kuruluş Yılı: Mart 2021
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 8,999,999,999
  • Dolaşımdaki Arzı: 5.580.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 4,608,704,223,70
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,78
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 9,35
  • Proje Amacı: Symbol, daha gizli bilgiler için şifreleme ve veri kısıtlamalarının uygulanmasına izin verirken, işletmelerin genel zincirin sağladığı şeffaflıktan yararlanmasına olanak tanıyan benzersiz karma mimarisi kullanır.

Symbol (XYM) Geleceği

XYM harika bir yatırım seçeneği olabilir. Sadece sistemin mevcut kıtlığından faydalanmakla kalmaz, aynı zamanda token sahipleri Symbol cüzdanlarını stake ederek veya XYM’lerini hasat makinesine aktararak daha fazla XYM kazanabilirler.

Symbol blok zincirinin yeniliği ve çok yönlülüğü de XYM token’ın çekiciliğine katkıda bulunuyor. Symbol, iş kullanıcılarına, kurumlara ve diğer kurumlara temel hizmetler sağlamak da dahil olmak üzere blok zinciri teknolojisini bir sonraki seviyeye taşıyor. Yenilikçi teknoloji ve XYM’nin benimsenmesini sağlayan işbirlikçi yetenekler ile büyüme potansiyeli muazzamdır.

2021 yılında NEM (XEM) projesinden oluşturulan token’lar (XYM) airdrop ile dağıtıldı. XYM Coin, kurumsal yatırımcılara 3 temel avantaj sağlayan ve güvenli veri iletimi sağlayan Symbol platformunun kripto para birimidir. Analistler, XYM Coin’in 2021’in ikinci yarısında değerinin artmasını bekliyor. Beklentileri karşılarsa parlak bir geleceğe doğru ilerleyebileceği söyleniyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Symbol (XYM) Yorum

Merkezi olmayan finans dünyası hızla değişiyor. Pek çok geliştirici, kullanıcıların kripto para birimlerinin avantajlarından yararlanmalarını sağlayan çok yönlü teknolojiler yaratır ve Symbol bunun en iyi örneğidir. Symbol, iş ve kişisel kullanıcılar için gelişmiş işlevsellik sunar ve ağ ile etkileşim kurmak ve XYM kazanmak için çeşitli seçenekler sunar. Symbol’ün hibrit blok zinciri yeniliği, ağı güçlü büyüme ve dinamik bir gelecek için konumlandırıyor.

XYM Coin ile ilgili analist ve yatırımcı yorumlarına bakıldığında, iyimser ifadeler karşımıza çıkıyor. Analistler, XYM Coin’in sunduğu düşük maliyet ve verimlilikten bahsediyor. Altcoinin bireysel yatırımcılar için daha az çekici olduğunu ve gelecekte kurumsal yatırımcılar arasında popüler hale gelebileceğini açıklıyorlar. XYM Coin’in şu anda kurumsal yatırımcılar için cüzdanlar arası en ucuz transferleri sunan kripto para birimi olduğunu belirtiyorlar.

Symbol (XYM) Nereden ve Nasıl Alınır?

Symbol (XYM)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu