OMG Network (OMG) Nedir? OMG Network (OMG) Geleceği ve Yorum 2022

OMG Network (OMG) Nedir?

OMG Coin (OMG Network), Ethereum blok zinciri için kullanıcılarına ölçeklenebilirlik hizmetleri sağlayan bir proje olarak tanımlanabilir. OMG platformunun kullanımı sayesinde zaman, hash gücü ve işlem ücretlerinden tasarruf edilebilir.

OMG Coin, kripto meraklıları tarafından yaygın olarak tanınan ve sıklıkla tercih edilen projelerden biridir. Ethereum için blockchain çözümleri sunan bu proje, kullanıcılara zaman, işlem gücü ve işlem maliyetlerinden tasarruf sağlıyor. OMG projesi, Ethereum blok zinciri için kullanıcılarına yenilikçi çözümler getirmek için sağlam adımlar atıyor.

Eskiden OmiseGo olarak bilinen OMG Ağı, Ethereum blok zincirine dayanan katılımsız bir Katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. OMG ağı, kullanıcıların ETH ve ERC20 token’larını doğrudan Ethereum ağı üzerinde ticaret yapmaktan çok daha hızlı ve daha ucuza aktarmalarına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Network, Ethereum yerel zincirinde yürütülen işlemleri tek bir pakette sunmak için birden fazla zincir dışı işlemi toplar. Bunun için, bir yan zincir mimarisi kullanan MoreViable Plasma adlı yeni bir ölçeklendirme çözümüne güveniyor. OMG Network’e göre, teknoloji saniyede binlerce işlemi ölçeklendirme yeteneğine sahip.

OMG Ağı, değerin Ethereum’a ve tüm ERC20 token’larına aktarılmasına izin veren yenilikçi bir proje olarak da tanımlanabilir. Ethereum blok zincirinde işlem gören OMG de işlemi tamamlamak için 35 ağ onayı gerektiren bir yapıya sahip.

Söylemek yeterli, OMG Coin kullanıcılarının Ethereum blok zincirinde karşılaşabileceği ölçeklenebilirlik sorunlarını azaltmayı hedefliyor. Bilindiği üzere blockchain teknolojisi kullanıcılara birçok fayda sağlamıştır. Bu yenilikçi teknoloji, kripto para birimi sayesinde herkesin finansal olarak özgür olabileceği bir ekosistem yarattı. Ancak, bu umut verici teknolojide bazı aksaklıklar ve sorunlar olduğunu gördük. Blockchain teknolojisi sayesinde çok sayıda geliştirici var, bu tür sorunlara yenilikçi çözümler üretiliyor. OMG Coin projesi de bu yeniliklerden biri.

Proof of Authority adlı bir algoritma sayesinde OMG Network platformu, kullanıcılara zaman kazandırmayı başarmış görünüyor. Bu algoritmaya göre, OMG platformu tek bir blok üreticisi gibi davranır. OMG Ağı, Ethereum blok zinciri ağının üstünde bir tür varlık aktarım katmanı oluşturur.

Bu katman aracılığıyla, Ethereum ağındaki işlemler toplanır. Daha sonra OMG ağında hızlı bir şekilde doğrulanır ve ETH ağına geri gönderilir. Bu nedenle işlemlerin geleneksel yöntemde olduğu gibi tek tek onaylanmasına gerek yoktur. OMG Network platformu aracılığıyla toplu olarak onaylanmış işlemler, kullanıcılara zamandan ve paradan tasarruf sağlar. OMG Coin projesinin kullanıcıları meşgul ettiği şey tam olarak budur.

OMG Coin projesinin kurucu şirketi piyasada Omise olarak biliniyor. Güneydoğu Asya’da bulunan bu Tayland merkezli şirket, yıllar içinde OMG Coin projesini hayata geçirdi. Şirket, müşterilerine sınır ötesi ödeme yetenekleri sağlayan bir e-hizmet altyapısı olarak biliniyor.

OMG coin, 2017 yılında bir ilk halka arz (ICO) aracılığıyla kullanıcıların kullanımına sunuldu. Bu etkinlik sayesinde proje ekibi toplamda 17,5 milyon dolarlık fon sağlamayı başardı. Dünyanın pek çok yerinden faaliyetlerini sürdüren birbirine bağlı bir ekip tarafından yönetilen proje, hedeflerine ulaşmak için kaynakları en iyi şekilde kullanmaya çalışıyor.

OMG Ağı, Plazma zincirindeki her bloğu Ethereum zincirine bağlayan bir katman 2 ölçeklendirme ürünü olan Plasma’yı kullanır. Plazma esas olarak Ethereum’dan OMG ağına para göndermek, OMG ağında işlem yapmak ve parayı Ethereum’a iade etmek için kullanılır.

OMG, kullanıcıların tokenlerini stake etmelerine (akıllı sözleşmelere yatırım yapmalarına) olanak tanır. Ayrıca blok zincirini doğrulamak için Proof of Stake (PoS) konsensüs algoritmasını kullanarak işlem ücretlerini almalarını ve ödülleri bloke etmelerini sağlar. İşlem ücreti iadesi, söz konusu kullanıcının OMG miktarı ile orantılıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Fiyatları Nasıl Belirlenir? NFT Fiyatları Yükselir Mi?

OMG Network (OMG) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Jun Hasegawa ve Donnie Harinsut.
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 140,245,399
  • Dolaşımdaki Arzı: 140,245,398
  • Piyasa Değeri: ₺ 4,275,941,207,74
  • En Düşük Fiyat: ₺ 30,40
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 346,19
  • Proje Amacı: Doğrudan Ethereum ağına geçişten bir Ethereum ölçeklendirme çözümü olarak sunulan OMG Ağı, kullanıcıların ERC20 ve ETH token’larını önemli ölçüde daha ucuz ve daha hızlı aktarmalarına olanak sağlamak için tasarlanmıştır.

OMG Network (OMG) Geleceği

Yatırımcılar, Omise’nin mevcut ortaklığının ve teknik vizyonunun platformu diğer cüzdanlar için çekici hale getirebileceğine inanırlarsa, OMG kripto para birimiyle ilgilenebilirler.

Ayrıca, OMG ağı Ethereum tabanlı bir uygulamanın erken bir örneği olduğundan, eterin başarısına yatırım yapan tüccarlar onu bir eklenti olarak görebilirler.

OMG token projesi, platformunda Plasma Childchain ve Moreviable Plasma adlı yapıları içeriyor. Bu yapılar sayesinde ETH blok zincirinin dışındaki işlemleri gruplamak mümkündür. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu gruplama işlemi kullanıcılara pek çok fayda sağlamaktadır.

Ölçeklenebilirlik çözümüne ulaşan kullanıcıların OMG Network’ü daha fazla kullanacağı tahmin edilebilir. Kripto piyasasında onlarca proje, blockchain ölçekleme sorununa benzer çözümler üretmeye çalışıyor. OMG Coin projesinin ön plana çıktığını görüyoruz. Bu sayede kullanıcıların favori kripto para birimlerinden biri haline gelmiştir.

OMG Coin’in incelemelerine baktığımızda dört yıldır borsalarda işlem gören ve birçok borsada kote olan bir coin olduğunu gördük. Yaklaşık dört yıldır bu güvenilirliğini koruyan OMG Coin, yatırımcı ilgisini koruyarak coinin fiyatını her zaman yüksek tuttu. Ardından, yeni ağın duyurulmasıyla yatırımcı ilgisi azalmazsa, fiyat tekrar yüksek seviyelere çıkabilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

OMG Network (OMG) Yorum

Blockchain teknolojisinin uzun süredir karşılaştığı sorunlardan biri ölçeklenebilirlik sorunudur. Uzun süredir geliştiricilerin gündeminde olan bu sorunun gelecekte de kolay kolay son bulmayacağını söylemek yanlış olmaz. Burada OMG coin, bu gerçeği fark eden bir ekip tarafından geliştirilen umut verici bir blockchain projesi olarak yatırımcılarını karşılıyor. Bir önceki bölümün son paragrafında bahsedilen fırsat lansmanı, kripto ekosistemine birçok alanda fayda sağlıyor.

Uzun yıllardır devam eden ölçeklenebilirlik alanında kullanıcılara çözümler getirmek, sürdürülebilir bir proje yaratmak anlamına gelebilir. Uzun yıllardır aktif olan OMG Coin projesinin gelecekte de yatırımcılarına ve kullanıcılarına hizmet vermeye devam etme potansiyeline sahip olduğu söylenebilir. Ancak, herhangi bir kripto projesinde olduğu gibi bununla ilişkili birçok risk olduğunu söylememek büyük bir hata olur.

OMG Network (OMG) Nereden ve Nasıl Alınır?

OMG Network (OMG)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu