SafeMoon (SAFEMOON) Nedir? SafeMoon (SAFEMOON) Geleceği ve Yorum 2022

SafeMoon (SAFEMOON) Nedir?

SafeMoon, Binance Smart Chain (BSC) blok zincirinde BEP-20 kapsamında başlatılan bir kripto para birimidir. Blok zinciri ekosisteminde merkeziyetsiz finans (DeFi) ve merkezi finans (CeFi) platformları bulunmaktadır.

DeFi ekosistemi bir merkez bankası tarafından düzenlenmez, ancak varlıklar blok zinciri ağında herkese açık bir şekilde görünürken, CeFi ekosisteminde varlıklar bir borsa aracılığıyla alınıp satılmaktadır. BSC blok zinciri, CeFi ekosisteminde çalışmak için SafeMoon’u içerir.

Safemoon, DeFi tokenine oldukça benzeyen bir altcoindir. Mart 2021’de piyasaya sürüldü ve birkaç borsada listelenmeye başladı. Mayıs 2021’e kadar bir milyon kullanıcıyı aştı. Kısa sürede büyük ilgi gördü ve artış belirtileri gösteriyor. SafeMoon geliştiricileri, SafeMoon’un temel özelliklerinin topluluk yönetimi, otomatik likidite havuzları ve statik ödüller olduğunu öne sürüyor.

SafeMoon token’ları kullanıldığında, her SafeMoon işlemi için alınan bir işlem ücreti düşülecektir. Toplam işlem ücretinin yüzde 5’i diğer SafeMoon sahiplerine dağıtılır, kalan yüzde 5’i ise likidite havuzuna yatırılır. Sonuç olarak SafeMoon, token satmayanları ödüllendirir ve token satanları cezalandırır. Statik ödüller olarak bilinen sistem, token sahiplerine uzun vadeli karlar vaat ediyor. SafeMoon resmi web sitesinde SafeMoon hakkında çok kısa bilgiler bulunmaktadır.

SafeMoon web sitesine göre, geliştirici ekip başlangıçta tüm token’ları yaktı ve herkes gibi SafeMoon token’larını satın aldı. SafeMoon, yol haritasında SafeMoon uygulamasına, cüzdanına ve oyunlarına sahiptir. SafeMoon ekibi, 2021 yılında NFT borsasında listelenme hedefiyle Afrika’daki hayır ve hayır kurumlarına da katkıda bulunmak istiyor.

Yol haritasına göre tüm geliştirmeler 2021 yılı sonuna kadar tamamlanacak gibi görünüyor ancak tüm gelişmeler düzenli olarak güncellenmiyor. Mayıs ayında çalkantılı fiyat hareketlerinin yaşandığı ve haber sitelerinde yayınlanan SafeMoon ile ilgili yeni gelişmeler var. SafeMoon CEO’su John Karony ve COO Jack Haines, SafeMoon’un gelecekteki gelişmeleri test etmek için Minecraft’ı kullanacağını duyurdu.

İkili ayrıca Simplex ile çalıştıklarını da duyurdu. Simplex platformu, kullanıcıların kredi ve banka kartlarıyla kripto para satın almalarını sağlar. SafeMoon, Simplex ile birlikte daha fazla kullanıcıya ulaşmayı ve ödemeleri kolaylaştırmayı planlıyor.

Kripto fiyatları genellikle çılgınca dalgalanıyor ve SafeMoon çok farklı görünmüyor. Değeri yükselse bile 19 Mayıs’ta dibe vurabilir. SafeMoon’un gelecekte elde edeceğiniz kazançlar için bir Ponzi şeması olduğunu savunanlar da var. . Birçok yatırımcı SafeMoon’u merkezi olmayan bir sistem olarak görüyor. Ayrıca satış ve yeniden dağıtım modelinin erken yatırımcılar için daha avantajlı olduğu söylenebilir.

Kripto para yatırımcısı ve etkileyicisi Lark Davis, Twitter’da SafeMoon’u uyardı ve “Bir ponziden para kazanmanın ponzi olduğu gerçeğini değiştirmediğini unutmayın.” Davis ayrıca SafeMoon’u 2018’de bırakılan ve bir dolandırıcılık olduğu ortaya çıkan bir kripto para birimi dolandırıcılığı olarak tanıttı. Para ayrıca BitConnect ile karşılaştırılır.

ABD piyasa düzenleyicileri, yatırımcıları BitConnect’in Ponzi planına benzerlikler konusunda uyardı, ancak birçok kullanıcı uyarıları görmezden geldi. SafeMoon için resmi kaynaklardan hala bir uyarı yok. Kripto odaklı dolandırıcılık karşıtı bir grup olan WarOnRugs, SafeMoon’un yaratıcılarını likidite havuzlarından daha fazla P’yi engelledikleri için eleştirdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ApeCoin Nedir? ApeCoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Grup, bunun “halı çekmeye” yol açabileceğini söylüyor. Halı çekme, likiditenin kasıtlı olarak piyasadan çekildiği ve yatırımcıların satış yapmasını engelleyen bir dolandırıcılık türüdür. Buna karşılık SafeMoon CEO’su John Karony, SafeMoon’u daha güvenli hale getirmek için likiditenin korunduğunu iddia ediyor.

SafeMoon (SAFEMOON) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: John Karony
  • Yayınlanma Yılı: 2021
  • Blok Zinciri: Binance Smart Chain
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 562,076.060.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 5,191,423,411
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.0000000594
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.0001192
  • Proje Amacı: SafeMoon ile, token satışı sırasında token üzerindeki herhangi bir baskıyı ortadan kaldırmak için statik bir ödül (ödülü, işlem gören token’ın hacmine bağlı hale getirerek) fikrine doğru çalışırlar.

SafeMoon (SAFEMOON) Geleceği

Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yükselmesinin ardından, altcoin piyasası bir kez daha şaşırtıcı bir şekilde yükselişe geçti. Kripto piyasası 2021’e girmeye devam ederken SafeMoon da en öngörülemeyen kripto para birimleri arasında yerini aldı. Sadece birkaç hafta önce piyasaya sürülmesine rağmen, şimdiden kripto yatırımcılarının dikkatini çekti. Proje 8 Mart’ta yayınlandı ve Nisan ortasına kadar, belki de yaratıcılarının beklediğinden daha fazla ilgi gördü.

Kripto para birimleri çok riskli yatırımlardır. Bunun temel nedeni, kripto para piyasasının aşırı oynaklık yaşaması ve yeterli düzenleyici mekanizmalara sahip olmamasıdır. Halihazırda volatil olan SafeMoon, sadece fiyatıyla adından söz ettirdi.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

SafeMoon (SAFEMOON) Yorum

Çoğu kripto kullanıcısı, bir coinin kısa sürede çok fazla artmaması gerektiğini söylüyor. Bu kullanıcılara göre, bu kazançlar piyasa dengesini düzeltmede rol oynayabilir. SafeMoon Coin, benzer bir yükseliş eğilimi gösterdiği için birçok kişiden olumsuz geri bildirim aldı.

SafeMoon Coin’i derecelendiren kripto kullanıcılarının çoğu olumlu geri bildirimde bulundu. Onlara göre böyle bir para biriminin değer kazanması oldukça normal. Kripto uzmanları, token’lara yatırım yapanların bu tür mitinglerden kâr etmesi gerektiğine inanıyor.

SafeMoon (SAFEMOON) Nereden ve Nasıl Alınır?

SafeMoon (SAFEMOON)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu