Bitcoin ATM Sayısı Dünya Çapında Hızla Artıyor - BTC MAGAZİN

Bitcoin ATM Sayısı Dünya Çapında Hızla Artıyor

Dünya çapında kurulu Bitcoin ( BTC ) ATM’lerin sayısı 6.000’i aştı.

Çevrimiçi kaynak CoinATMRadar dünya çapında kurulu 6,004 makinenin olduğunu ve bunların % 65’inin ABD’de olduğunu gösteriyor. 

Kaynak: Coinatmradar

Dünya genelinde bu ay 108 makine daha kuruldu. 

Dünya çapında kurulan makinelerin dörtte üçünden fazlası Kuzey Amerika’da bulunuyor, Avrupa’da bu oran yaklaşık % 20 ve Asya’da yalnızca % 2. 

ABD, 3.924 ATM’ye ev sahipliği yapıyor. Kanada 653, İngiltere 272 ve Avusturya 272 ATM ile ilk  dörtte yer alıyor.

Dünya genelinde toplam Bitcoin ATM sayısı Haziran ayından bu yana yaklaşık 1.000 adet arttı, bu da endüstrinin önemli bir büyüme kaydettiğini gösteriyor. 

BTM olarak da adlandırılan Bitcoin ATM’leri kullanıcıların BTC satın almalarına izin verirken, makinelerin % 35’inden fazlasında nakit kripto satmak için iki yönlü işlem de bulunuyor.

Ekim ayının ortalarında, BTM firması Bitstop tarafından bir Bitcoin ATM’si Miami Uluslararası Havaalanı’na kuruldu. Şirketin kurucu ortağı ve baş strateji sorumlusu Doug Carillo, Bitcoin’in gezginler için faydalı olduğunu açıkladı:

“Giderek daha fazla insan, kolaylık ve güvenlik için nakit para yerine Bitcoin ile seyahat etmeyi tercih ediyor. Miami Uluslararası Havaalanı, müşterilerimizin yurt içinde veya yurt dışında seyahat ederken Doları Bitcoin veya tersi için uygun bir şekilde değiştirebilmelerine yönelik mükemmel bir yer. ”

Yine de, herkes Bitcoin ATM’lerinin popülerliğinden, özellikle de ABD’deki büyümesinden memnun görünmüyor. 

Dün, ABD İç Gelir Servisi Ceza Soruşturma Şefi John Fort, regülatörün Bitcoin ATM’leri ve kiosklarının neden olduğu potansiyel vergi sorunlarından sakındığını söyledi.

Fort, “Müşteriyi Tanıma, Kara Para Aklama Önleme düzenlemelerine uymaları gerekiyor ve bazılarının bu düzenlemelere bağlılık düzeylerinin farklı olduğuna inanıyoruz” dedi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu