Bitcoin Borsası Binance US, Yüzlerce Alım Satım Çiftini Kaldırmaya Hazırlanıyor; OTC Ticaretini Durduracak!

Dünyanın en büyük borsası olan Binance’in ABD birimi, 8 Haziran 2023 tarihinde yüz binlerce işlem çiftini kaldıracağını duyurdu. Bu önemli gelişme, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance.US platformunu dondurma talebiyle federal mahkemeye acil başvuruda bulunmasının ardından gerçekleşti.

Binance.US, tezgah üstü (OTC) ticaret portalını durdurduğunu bildirdi. Borsa, bu hizmetin ne zaman yeniden başlayacağına dair bir açıklamada bulunmadı. Binance, kullanıcı varlıklarının kripto borsasında güvenli ve korunaklı kalacağını, depozito ve çekim işlemlerinin normal şekilde işleyeceğini söyledi.

Kripto borsası, USDT, BTC ve BUSD Advanced ticaret çiftlerini kaldıracağını belirtti. Bu çiftler arasında AAVE/USDT, AXS/USDT, BCH/USDT, 1INCH/USDT, APE/USDT, ATOM/BTX, DOT/BTC, UNI/BTC, MANA/BTC ve HBAR/BUSD bulunuyor. Binance.US, dönüşüm teklifini verimli hale getirmek için desteklenen dönüşüm ticaret çifti sayısını 226’ya düşürecek. Kripto borsası, USDT, USDT, USDC, BNB, ETH, BTC, FET, ATOM, APT, MATIC ve LTC gibi kripto varlıklarını destekleyecek. Ancak listede aynı zamanda meme coin’ler Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) de yer alıyor.

ABD’nin En Büyük Kripto Borsası Hukuki Belirsizlikle Karşı Karşıya

Raporlara göre, komisyon Binance.US’in varlıklarını dondurmak için federal mahkemeye başvurdu. Dondurma emri, Binance’in ABD iştiraklerini kapsıyor. Ancak emir, borsanın Silvergate Bank, Axos Bank, Prime Trust ve diğer bankalarda bulunan hesaplarına uygulanacak.

Binance’in BNB fiyatı, dünyanın en büyük kripto borsası hakkında 13 farklı suçlama ile SEC’nin harekete geçmesinin ardından büyük bir düşüş yaşadı. BNB fiyatı son 7 günde %15 düştü ve yazım zamanında ortalama 260 dolar seviyesinde işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Lite İle Avustralya Halkı Gazete Bayilerinden Bitcoin Alabilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu