Bitcoin Borsası Coinbase, PayPal’ın Kripto Parası PYUSD’yi Listeliyor

Kripto borsası Coinbase, sosyal medya platformu Twitter üzerinden, popüler ödeme platformu PayPal’ın PYUSD adlı stabilcoin’ini platformuna eklediğini duyurdu.

PayPal USD‘nin lansmanından bu yana, kripto topluluğu PayPal’ın bu adımını büyük bir heyecanla bekliyordu.

Stabilcoin konusundaki fikir ayrılıkları, PYUSD’nin borsalarda hızla listelenmesini engellemedi. Coinbase, Twitter hesabı üzerinden, PYUSD’nin listelenme süreci ve aşamaları hakkında bilgi paylaşımlarında bulundu. Bir duyuruda, PYUSD işlem çiftinin borsada sınırlı bir modda olacağı belirtildi.

Ayrıca, Coinbase PYUSD’nin platformda “Deneysel Etiket” ile listelendiğini belirtti. Bu etiket, borsada yeni listelenen ya da düşük işlem hacmine sahip varlıklar için kullanılıyor. Bu, yatırımcılara, potansiyel riskleri ve piyasa oynaklığını hatırlatmak amacıyla ekleniyor.

Peki, PayPal’ın yeni stabilcoin’i PYUSD, sektörde zaten var olan USDC ve USDT gibi stabilcoin’lerle nasıl rekabet edecek? PayPal’ın geniş kullanıcı tabanını düşündüğümüzde, PYUSD’nin kripto piyasasında büyük bir etkisi olması muhtemel.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin Yaratıcısı 'Enflasyondan Korunma Aracı Olarak Kripto' Tezine Karşı Çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu