Bitcoin (BTC) Fiyatı 32 Bin Dolar Seviyesinin Altına Düşebilir, İşte Nedeni

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, kripto pazarında duyarlılık zayıf kaldığı için 40 bin dolar seviyesini geçemedi. Yatırımcıların kripto piyasasına olan güveni, piyasa genelinde devam eden düzeltmenin ortasında düşmeye devam ediyor. Deneyimli trader Peter Brandt, Bitcoin (BTC) fiyatının 32.000 doların altını test etmesini bekliyor.

Ayrıca, kârlı işlemler arttığından zincir üzerindeki veriler de bitcoin için iyi görünmüyor. Bu, kâr rezervasyonunun daha yüksek seviyelerde gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 32.000 Doların Altına Düşebilir

38 bin dolar civarında daha düşük seviyelerde balina alımına rağmen, Bitcoin (BTC) fiyatı geçen hafta 40 bin dolar seviyesini geçemedi. Fiyat 38 bin – 40 bin dolar aralığında hareket etmeye devam ediyor.

Tecrübeli trader Peter Brandt, son 24 saat içinde 38 bin dolar seviyesinin altına düştüğü için Bitcoin tarafından düşüş kanalının tamamlanmasıyla ilgili bir tweet paylaştıBrand, yakında 32.000 dolarlık bir test bekliyor. Bununla birlikte, 28.000 dolar seviyesi tahmini Bitcoin için daha rahatsız edici.

Peter Brandt ayrıca Michael Saylor’un MicroStrategy’nin diplerde satın almasıyla ilgili spekülasyonlara da karşı çıktı, çünkü Saylor bu döngü sona ermeden önce büyük itfalara sahip olacak.

“Bir ayı kanalının tamamlanması tipik olarak kanalın genişliğine eşit bir düşüşle sonuçlanır veya bu durumda 32.000’lik zorlu bir test – tahminim 28.000. Bu beni $BTC’den nefret eden biri yapmaz.”

Analitik platformu Santiment’in zincir içi verilerine göre, traderların BTC fiyatının 40 bin doları geri kazanmasına olan güveni azalıyor gibi görünüyor. Kâr/Zarardaki İşlemlerin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Oranı verileri, kârdaki işlemlerin, kayıp bölgesindeki işlemlere karşı 12,5’e 1 gibi devasa bir oranını gösteriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Standard Chartered Analistinden Bitcoin İçin Korkutan Tahmin
https://twitter.com/santimentfeed/status/1520944851818221569

Bu nedenle, Bitcoin (BTC) fiyatının 32 bin doların altına düşme olasılığı, güvenin düşmesi ve balina alımlarının düşük kalması nedeniyle güçlü görünüyor.

BTC Fiyatı 39.000 Doların Altında Kapitülasyon Yapıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda zayıf bir kripto piyasasının ortasında 39.000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Federal Rezerv, 3 ve 4 Mayıs toplantılarında faiz oranlarını artırmaya karar verdiğinden, duyarlılık düşük kalmaya devam ediyor.

CoinMarketCap’e göre, BTC fiyatı son 24 saatte yaklaşık %2 artışla işlem görüyor. Şu anda, fiyat 39 bin dolar seviyesinin altında, 38.720 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu