Bitcoin Yatırımcılarının Korkusu Azalmaya Başladı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Yatırımcılarının Korkusu Azalmaya Başladı

Sosyal medya kullanıcılarının, kripto kralının kısa vadeli dinamikleri hakkında genel olarak iyimser mi yoksa kötümser mi olduğunu göstermek için kullanılan bir gösterge olan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, toparlanma belirtileri gösteriyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi yedi haftanın dibinden toparlandı

Alternative.me web portalı tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi (Bitcoin “Fear & Greed” Index) üç gün içinde %50 kaybettikten sonra toparlanmaya başladı.

Hâlâ “Korku” bölgesini ifade eden 50 altı bölgedeyken, “Nötr”e daha yakın ve şimdi 43/100’de oturuyor.
Dün, 19 Kasım 2021’de endeks, Ekim başından beri kaydedilen en düşük seviyesi olan 34/100 ile dibe vurdu. Bu nedenle, “Aşırı Korku” bölgesine düşmekten kaçınmayı başardı.

Sadece on gün önce, 9 Kasım 2021’de Endeks, sekiz ayın en yüksek seviyesi olan 84/100’ü tekrar ziyaret etti. Bu yükseliş, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasıyla ilişkili.

10 Kasım 2021’de, lider kripto para birimi, ABD’de rekor kıran enflasyon artışı haberleriyle tarihinde ilk kez 69.000 doların üzerine çıktı.

Ancak bu muhteşem koşunun yerini acı bir düzeltme aldı. Bitcoin (BTC), Ekim ortasından bu yana tüm kazançlarını saatler içinde silerek 56.500 dolara düştü.

Bu düşüş, tüm büyük kripto ticaret çiftleri için büyük tasfiyelerle sonuçlandı.

Analitik gösterge tablosu Coinglass (eski adıyla Bybt) tarafından paylaşılan verilere göre, kripto traderları 16 ve 18 Kasım arasında 1,12 milyar dolardan fazla kaybetti.

Kaynak: Coinglass

Tasfiye edilen pozisyonların büyük çoğunluğu Bitcoin ve Ethereum boğaları tarafından açıldı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu