Bitcoin (BTC) Kasım Ayı Beklentilerini Karşılayacak mı?

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 20.000 dolar seviyesinin üzerinde gezinmeye devam ediyor. Yazım zamanında, lider kripto para birimi, Ekim ayında %5 ekledikten sonra 20.504 $ seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin, Temmuz ayından bu yana ilk yeşil aylık mumunu kapatmayı başardı ve “Uptober” beklentilerini karşıladı. 

Bitcoin çoğunlukla belirsizlik içinde kalırken, en popüler meme parası olan Dogecoin ralliye öncülük etti. 

Kripto para trendleri döngüsel olma eğiliminde olduğundan, kendi kendini gerçekleştiren kehanetlere dönüşme eğiliminde olan farklı modeller ortaya çıkıyor. Örneğin, Eylül ayı bu yıl olduğu gibi düşüş ayı olma eğilimindedir. Aynı zamanda, kripto Ekim ayında toparlanma eğilimi gösterir, bu nedenle bu ay topluluk üyeleri tarafından şaka yollu bir şekilde “Uptober” olarak yeniden adlandırıldı. 

2021’de, küresel kripto para piyasası değeri Ekim ayının sonunda 2,6 trilyon dolara yükseldi ve Shiba Inu (SHIB) gibi meme paraları büyük kazançlar elde etti.

“Uptober”dan sonra piyasa katılımcıları artık umutlarını Kasım ayını adlandırdıkları “Moonvember”a bağlamış durumda. Geçen Kasım ayında, Bitcoin en son ATH’si olan 69.000 dolara ulaştı. Bitcoin, rekor zirvesinden hala %70.27 düşüş yaşıyor.  


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD'deki Bitcoin Yatırımcıları Borsaları Terk Ediyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu