Bitcoin Bu Metrikte Yeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Glassnode’a göre Bitcoin, yaklaşık 28.500 dolardan geri dönüşünden bu yana ulaşılan ilk direnç seviyelerinde hala konsolide olurken, zincir içi ölçüm, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.45 milyon BTC’ye beş yıldan fazla bir süredir dokunulmadığını gösteriyor.

Uzun vadeli hamil arzı, uzun vadeli yatırımcılar ve Bitcoin’i spekülatif bir varlıktan ziyade bir değer deposu olarak görenler arasındaki duyarlılığı belirlemek için en iyi ölçütlerden biridir. 

Artan aktif olmayan arz, Bitcoin’in Kasım ayından bu yana aktif dağıtımdan sonra bir birikim aşamasına girdiğini gösterebilir. Grafiğe göre, 2021’in ortasında şu ana kadar aktif olmayan arzda güçlü bir düşüş gördük.

Aktif olmayan tedarik neden önemlidir?

Ağdaki etkin olmayan kripto paraların sayısı hem sosyal hem de piyasa göstergesi olarak işlev görebilir. Belirtildiği gibi, uzun vadeli sahipler arasında duyarlılığı belirlemek kolaydır, ancak buna ek olarak, 5+ yıl önceki Bitcoin Arzı Son Aktif, piyasaya uygulanan baskıyı yansıtabilir.

Ağdaki azalan aktif olmayan kripto para sayısı, genellikle piyasadaki düşüş eğilimleriyle ilişkilidir, çünkü uzun vadeli sahipleri bile kayıplarını önlemek veya pozisyonlarını bozguna uğratmak için kripto paralarını boşaltır.

Uzun vadeli arzın en yüksek harcama oranı, genellikle her tür yatırımcı arasında paniğin hüküm sürdüğü bir rallinin zirvelerinde veya piyasadaki büyük bir satış sırasında gözlenir. 

Uzun vadeli arz harcamalarının normalleşmesiyle birlikte, geçen hafta %10’un üzerinde değer kazanan Bitcoin’de neredeyse anında bir geri çekilme gördük. Ne yazık ki, Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamaya ulaşamadığı için ralli yavaşladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Ağında Rekor Düzeyde İşlem Bekliyor: BTC Fiyatına Etkisi Ne Olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu