George Soros’un Servet Yöneticisi, Bitcoin Yerine Ethereum’u Tercih Ediyor

Soros Fund Management CEO’su Dawn Fitzpatrick, Bloomberg ile yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajda, Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla “daha fazla çekiş” kazanacağını öngördü.

Fitzpatrick, iklim etkisinin giderek daha fazla odak noktası olacağını iddia ediyor. Bu, enerji tüketen proof-of-work konsensüs algoritmasına dayanan Bitcoin‘in benimsenmesini engelleyebilir. 

Ethereum‘un bu yılın ilerleyen saatlerinde hisse kanıtına geçerek güç tüketimini önemli ölçüde azaltması bekleniyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Merge güncellemesinin bu Ağustos gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini söyledi. 

Genel olarak Fitzpatrick, kriptonun varlığını sürdüreceğine inanıyor ve ana akım haline geldiğini düşünüyor. Milyarder George Soros’un servetinin yöneticisi blockchain’in harika uygulamalara sahip olacağına inanıyor.

Ayrıca, yatırım fonu devi Fidelity’nin geçtiğimiz günlerde müşterilerinin emeklilik fonlarının bir kısmını Bitcoin’e yatırabileceklerini açıkladığı gerçeğine dikkat çekti.

Geçen Ekim ayında Fitzpatrick, Soros’un aile fonunun bir miktar Bitcoin’e sahip olduğunu doğruladı.

Aynı zamanda Fitzpatrick, hazine fonlarını kriptoda tutan şirketlerin yakın vadede savunmasız olduğuna inanıyor.

Kripto para fiyatları, Bitcoin’in art arda dokuz hafta kayıp kaydetmesiyle son birkaç aydır aşırı baskı altında.

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin ve Ethereum rekor zirvelerinden %54 ve % 60,49 düştü. Piyasa, ABD Federal Rezerv’in şahin tutumuyla baskılandı.

Fitzpatrick, Bloomberg’e ABD ekonomisinin bir resesyona girmeden Fed’in faiz artırımlarını karşılayabileceğini söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin ve Kripto Paralar Beklenenden Yüksek Gelen ABD TÜFE Verilerinden Olumsuz Etkilendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu