Fundstrat Raporu Zilliqa Projesinin Yükselişini Öngörüyor - BTC MAGAZİN

Fundstrat Raporu Zilliqa Projesinin Yükselişini Öngörüyor

Fundstrat’taki ekip, Zilliqa (ZIL) projesi hakkında kapsamlı bir analitik rapor yayınladı. Rapora göre, Zilliqa (ZIL) projesi, ASEAN (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) DLT finansal hizmetler pazarını bir kısmını ele geçirebilir. Bu pazarın 2025 yılına kadar Zilliqa gibi ekosistemler için 7,8 milyar dolarlık bir gelir fırsatı sağlayacağı tahmin ediliyor.

“Önce Bankacılıktan Fintech’e ve şimdi Fintech’ten OpFi’ye [DLT finansal hizmetler], Zilliqa doğru yere odaklanmış görünüyor. Zilliqa’nın DLT’si çeşitli kullanım durumlarını desteklemek için tasarlanmıştır, ancak ekip şu anda en büyük olanı hedeflemeye odaklanmıştır, bankacılık… Bu; ödemeler, havaleler, borç verme, yatırım, sigorta ve daha fazlasını kapsar. ASEAN OpFi, 2025 itibarıyla Zilliqa gibi ekosistemler için 7,2 milyar dolarlık bir gelir fırsatını temsil ediyor. Bölgede DLT kullanan OpFi şirketlerinin, ASEAN finansal hizmetler pazarının genelinin %2’sini temsil eden “dijital bankacılık” pazarından %19 pay alabileceğini tahmin ediyoruz.”

Zilliqa Ekosistemi 3,9 Milyar Dolar Değerinde Olabilir, ZIL 0,22 Doları Görebilir

Rapor, hem Zilliqa ekosisteminin hem de ZIL’in (ASEAN) DLT finansal hizmetler pazarının bir kısmını ele geçirerek olumlu fayda sağlayabileceğini açıklamaya devam ediyor:

“Zilliqa ekosistemindeki işletmeler, 2025 yılında ASEAN OpFi’nin %10’unu ele geçirerek 3,6 milyar dolar değerinde olabilir… Zilliqa’nın DLT ağı ve ZIL tokeni, 2025 yılı için olan varsayımlarımıza göre 3,9 milyar dolar ve 0,22 dolar değerinde olabilir.”

2020, Zilliqa’nın Gerçek Dünya Kullanım Durumunu Doğrulayacak

Sonuç olarak rapor, Zilliqa’nın teknolojisinin bu yıl başarılı bir şekilde uygulanmasının; projenin gerçek dünyada kullanılabilme durumunu doğrulayabileceğini açıklıyor. Zilliqa ağının sürekli büyümesi ve stratejik ortaklıklar; projenin gelişimi ve ZIL’in değeri için çok önemli olacaktır.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu