Ünlü Analist Bitcoin Fiyatında Önemli Düşüş Bekliyor: Dogecoin İçin Yükseliş Sinyali!

Son dönemde $31,000 seviyesinin üzerinde bir ivme yakalayamayan Bitcoin, psikolojik bir sınır olan $29,000 seviyesinde tutunuyor. Ancak RSI’da oluşan haftalık ayı yönlü bir sapma ile Bitcoin’in $29,000 seviyesini de kaybedeceğine dair işaretler mevcut. Ünlü kripto analisti, Eylül ayında Bitcoin fiyatının $25,000’ın altına, hatta $22,000 seviyelerine kadar gerileyebileceğini öne sürüyor.

Dogecoin (DOGE) İçin Yükseliş Beklentisi

7 Ağustos’ta, popüler analist Rekt Capital, şaşırtıcı bir Bitcoin fiyat tahmininde bulundu. Bitcoin’in haftalık bir mum kapanışının $29,250’in altında olmasının, bu seviyenin yeni bir direnç haline gelmesine neden olabileceğini belirtti. Eğer Bitcoin, Eylül ortasına kadar $26,000 seviyelerine gerilerse, “çift tepe” oluşabileceği ihtimali gündeme gelecek. Eğer $26,000 seviyesi de kırılırsa, fiyatın $22,000 seviyelerine doğru hareket edeceğine dair bir ölçüm hareketi oluşabilir. Ancak Bitcoin’in grafiğinde bu tahmine dair işaretler henüz erken aşamada ve durum anlık olarak değişebilir.

Şu anki fiyatı $29,001 olan Bitcoin, yaklaşık bir haftadır yatay hareket ediyor. Ayrıca, fiyat son bir haftada %1’den fazla değer kaybetti.

Öte yandan Elon Musk’ın favori kripto parası Dogecoin, $0.075 seviyesinin üzerine çıkmaya hazırlanıyor ve büyük bir sıçrama ile $0.1 seviyelerine ulaşabilir. Elon Musk’ın, X’in bir kripto tokenı çıkarmayacağını doğrulamasıyla Dogecoin için yükseliş seansı tekrar canlandı.

Rekt Capital, Dogecoin’in bu hafta küçük bir rahatlama rallisi yapması durumunda yukarı yönlü hareket edeceğini tahmin ediyor. DOGE şu anda $0.073 seviyesinden işlem görüyor ve son 24 saatte %1 değer kaybetti. 24 saatlik en düşük ve en yüksek değerler ise sırasıyla $0.0736 ve $0.0757 oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Artık JPMorgan Chase'den Daha Değerli

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu