Dünyanın En Büyük Finansal Şirketi Fidelity, Ethereum Hizmeti Sunacak

Dünyanın en büyük finansal holdinglerinden biri olan Fidelity, Bitcoin için benzer bir hizmet başlattıktan sonra Ethereum alım satım ve saklama hizmetleri sunmaya başladı. WSJ’nin bildirdiği üzere, şirket dijital varlıklara yönelik talepte geri dönüş bekledikleri için 2022’de çalışan sayısını ikiye katlamayı planlıyor.

Şirket, blockchain deneyimine sahip mühendisler ve geliştiriciler de dahil olmak üzere 110 yeni işçiyi işe almaya hazırlanıyor. Şirket büyük olasılıkla ek kripto para birimlerini desteklemek için dijital altyapı oluşturmayı planlıyor.

Genişleme planları, Fidelity’nin emeklilik tasarruf fonlarını bu yıl Bitcoin’e koyma planı hakkındaki haberleri takip ediyor ve bu da onu bunu yapan ilk büyük emeklilik planı sağlayıcısı yapacak.

Fidelity Digital Asset, 2021 boğa koşusundan çok önce kuruldu. Bağlı kuruluş, Ethereum için saklama ve ticaret hizmetlerini desteklemek için altyapı oluşturur. Platform, büyük hacimli Bitcoin veya diğer dijital varlıkların depolanması ve ticareti için geliştirildi.

Bildirildiğine göre, platformun verileri ve uygulamaları, işlemleri önemli ölçüde daha hızlı hale getirmek ve 24 saat açık ticaret desteği sağlamak için bulutta yer alacak. Artan kullanıcı sayısıyla Fidelity, kurumsal bir güvenlik düzeyi sağlamayı hedefliyor.

Görebileceğimiz gibi, kripto para piyasasındaki büyük düzeltme, kripto para birimleri gibi riskli varlıklara olan talebin geri dönüşüne hazırlanırken kurumsal katmanlı yatırımcıları korkutmadı.

Fidelity’den Bay Jesson’a göre, şirket kısa vadeli düşüşlere odaklanmıyor ve gelecekte piyasada satın alma gücünün geri döneceğini gösteren uzun vadeli göstergelere bakmayı tercih ediyor. Genel olarak, hoş olmayan piyasa koşullarına rağmen blok zinciri mühendislerine ve geliştiricilerine olan talep artıyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum 2.0 Yükseltmesi Ertelendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu