31 Mayıs 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 40.000 Doları Hedefliyor

Bitcoin’in konsolidasyon kanalından uzun zamandır beklenen atılımı, geçen Kasım ayından bu yana düşüş eğiliminde olan dijital altın için birincil geri dönüş sinyali olacak 40.000 dolara doğru bir ralli için hazırlık olabilir.

Günlük grafiğe göre, Bitcoin, bir boğa koşusunun temeli haline gelen Haziran 2021 desteğinden yaklaşık 70.000 dolara başarıyla çıktı ve şu anda 32.000 dolar civarında işlem görüyor. Günlük grafik, hareketli ortalamalar gibi teknik göstergelerin oluşturduğu dirençler dışında ileride herhangi bir direnç seviyesi göstermiyor.

31 Mayıs 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 40.000 Doları Hedefliyor 2
Kaynak: TradingView

BTC’nin kırılması gereken ilk MA direnci, hem yükseliş hem de düşüş trendleri için bir kılavuz görevi gören 50 günlük direnç çizgisidir. Atılım genellikle her iki yönde de hareket eden bir varlık için trendin tersine döndüğünü gösterir.

Bitcoin’e gelince, traderlar ve yatırımcılar, Mayıs ayının başında birkaç gün içinde fiyatının %24’ünden fazlasını kaybettikten sonra ağır satış baskısı altında kaldığı için dijital altına henüz yoğun bir şekilde yatırım yapmaya başlamadılar.

Haftalık veya aylık gibi daha uzun zaman dilimlerinde Bitcoin de 200 haftalık hareketli ortalamadan sıçradı. Sıçrayış, BTC’nin uzun vadeli bir yükseliş eğilimine gireceği anlamına gelmiyor, ancak aynı zamanda belirtilen destek seviyesinin altına düşmedi.

Bu haftaki işlem hacmi, Bitstamp gibi borsalarda işlem gören 3.800 BTC ile ortalamanın altında kalırken, ortalama genellikle 10.000’in üzerindeydi. Yazım zamanında, Bitcoin 31.687 dolardan işlem görüyor ve her iki yönde de hareket göstermiyor.

Ethereum ve diğer altcoinler de dün güçlü bir rallinin ardından bugün nötr performans gösteriyor, piyasa ABD borsalarının açılışını bekliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) 60.000 Doların Altına Düştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu