Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff, Bu kez FED’i Hedef Aldı

Tanınmış ekonomi uzmanı Peter Schiff, ABD’nin en son enflasyon oranlarına dikkat çekerek Federal Rezerv’in fiyat artışlarına karşı etkili olamadığını belirtti.

Yeni yayınlanan Temmuz verileri, yıllık enflasyonun %3,2’ye ulaştığını ve aynı ay içinde %0,2’lik bir artış yaşandığını gösterdi. Bu rakamlar, %3,3’lük piyasa beklentisinin biraz altında kaldı. Ancak Schiff’e göre, bu durum merkez bankasının mücadelesinin başarılı olduğu anlamına gelmiyor.

Kripto paralara karşı kritik bir tutuma sahip olan ve Bitcoin’e sıkça eleştirilerde bulunan Schiff, ekonomik dengenin henüz sağlanmadığını ifade ediyor. Finans medyasının sunduğu olumlu perspektifi kabul etmeyen Schiff, yayımlanan istatistiklerin, Federal Rezerv’in enflasyona karşı kazandığı bir savaş olmadığını vurguluyor. Schiff, temel enflasyon oranının dip yaptığını, ana enflasyonun ise petrol fiyatlarının etkisiyle artmaya hazır olduğunu belirtiyor. Ona göre, enflasyonist eğilimlere karşı alınan önlemlerin yetersiz kaldığı şimdiden belli.

ABD hisse senedi piyasası, enflasyon verisinin ardından umut verici bir ivme yakaladı. Beklentilere paralel olarak fiyatlar artarken, bu durum yatırımcılarda yeniden bir “risk alma” hevesi oluşturdu.

Öte yandan, Schiff’in sürekli eleştirdiği Bitcoin, bu olumlu havaya aykırı bir şekilde, açılış fiyatına göre %0,4 oranında değer kaybetti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   John Bollinger, Bitcoin'in Sonraki Hedefini Tahmin Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu