Bloomberg Analisti Paypal USD’nin Ethereum Üzerindeki Olası Etkisini Değerlendirdi

Bloomberg’de kripto piyasa uzmanı olarak çalışan Jamie Coutts, yeni tanıtılan Paypal stablecoin’i PYUSD’nin, özellikle Ethereum (ETH) başta olmak üzere diğer kriptolara olan etkisini değerlendirdi.

Coutts, Ethereum’un aktif cüzdan sayısı ile PayPal’ın günlük kullanıcı sayısını karşılaştırdı. PayPal’ın 435 milyon aktif hesabı bulunurken, Ethereum‘da bu sayı yaklaşık bir milyon. Eğer PayPal kullanıcılarının yalnızca %1’i Amerikan doları bakiyelerini PYUSD’ye çevirirse (bu da yaklaşık olarak 4,35 milyon dolar yapar), bu durumun Ethereum ekosistemine ve ETH’nin değerine ciddi bir etkisi olabilir.

Kripto topluluğu içerisinde, PYUSD’nin merkezi bir yapıda olduğu ve PayPal’ın kullanıcının bakiyesini dilediği zaman dondurabileceği yönünde eleştiriler bulunuyor. Ancak bazı uzmanlar, bu stablecoin’in kripto dünyasının genel kabulü için kritik bir adım olduğunu savunuyor.

Houbi borsası, PYUSD’yi platformunda diğer kripto paralar karşısında işlem görmesi için listelemeyi düşünen ilk borsa olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC Başkanından Dikkat Çekici Açıklama! Ethereum SEC'in Radarına mı Giriyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu