Shiba Inu’nun Popülaritesi Dogecoin Fiyatına Etki Edecek Mi? İşte Ünlü Analistin Tahmini

Kripto analisti Ali, son dönemde popülerlik kazanan Shiba Inu’nun son fiyat hareketlerinin Dogecoin’e ne gibi bir etkisi olabileceğini değerlendirdi.

Shiba Inu, son dönemlerde bazı altcoinlerin önüne geçerek dikkat çekici bir yükseliş yaşadı. Kaiko verilerine göre, Shiba Inu’nun geliştirici faaliyetlerindeki artış, fiyatındaki bu sıçramayı tetikledi. Temmuz ayının başından bu yana yapılan karşılaştırmada, SHIB’ın Dogecoin’e göre daha başarılı olduğu gözlemleniyor.

CoinGecko istatistiklerine bakıldığında, Shiba Inu’nun yıl genelindeki performansı dışında tüm zaman dilimlerinde pozitif bir grafik çizdiği görülüyor. Geçtiğimiz 30 gün içerisinde, Shiba Inu %31,2’lik bir artış yaşarken, Dogecoin bu süreçte %16,3’lük bir artış gösterdi.

Ancak, mevcut veri analizine dayanarak, Dogecoin’in eğer SHIB’ın izlediği yolu takip ederse büyük bir fiyat hareketi yapabileceği düşünülüyor. Tarihsel verilere bakıldığında SHIB ve DOGE arasında belirgin bir fiyat korelasyonu olduğu ortaya çıkıyor. Bu ilişkinin bu sefer de devam edip etmeyeceği ise merak konusu.

Ali’nin IntoTheBlock verilerinden aktardığına göre, Shiba Inu ve Dogecoin arasında güçlü bir pozitif ilişki mevcut, bu ilişkinin korelasyon katsayısı 0,74 olarak belirtiliyor.

Ali bu korelasyonun anlamını şu şekilde açıkladı:

“Bu, SHIB fiyatında bir hareket olduğunda, DOGE’nin genellikle aynı yönde bir hareket gösterdiği anlamına geliyor.”

Bunu göz önünde bulundurarak, Ali, Dogecoin’in SHIB’ın son fiyat hareketlerini henüz takip etmediğine dikkat çekti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BNB Yeni Bir ATH Kaydetti

Geçmişte, Shiba Inu’nun genellikle Dogecoin’in fiyat hareketlerini takip ettiği gözlemlenmişti. Eğer Dogecoin, kritik bir destek seviyesini koruyabilirse, Shiba Inu’nun yakın zamanda yaşadığı fiyat hareketini takip edebilir. Ancak Dogecoin’in gelecekteki hareketi henüz belirsizliğini koruyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu