Tether'in (USDT) Hakimiyeti Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Ulaştı - BTC MAGAZİN

Tether’in (USDT) Hakimiyeti Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Ulaştı

  • Tether’in hakimiyeti tarihinde ilk kez yüzde 80’in altına düştü.

Amiral gemisi stabilcoin Tether’in (USDT) pazar payı, kripto analiz firması CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, kuruluşundan bu yana ilk kez yüzde 80’in altına düştü.

15 Milyar Dolarlık Kripto Para Birimi

Başlangıçta “Realcoin” olarak adlandırılan Tether, ilk kez Ekim 2014’te Bitcoin blok zincirinin Omni katmanında yayınlandı.

2020’de hızla ilerliyor ve şu anda piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi. Bu yılın başlarında sıralamda XRP‘yi geçtikten sonra sadece Bitcoin ve Ethereum‘u takip ediyor.

En yaygın kullanılan stabilcoin arzı, 2020’nin başından bu yana yüzde 270’lik bir artışla 15 milyar doları aştı.

CoinMetrics tarafından açıklandığı gibi, Bitcoin tarihteki en büyük üçüncü günlük düşüşünü kaydettiğinde ve tüccarlar güvenli liman aradıklarında 12-13 Mart çöküşünden bu yana arzı hızla yükselmeye başladı:

“Stabilcoinlere geçiş, yatırımcıların fiat para birimine ve ücretlere tamamen para yatırmak zorunda kalmadan parayı kenarda park halinde tutmalarını sağlar. Bu güvenli liman bulma acelesi muhtemelen, 12 Mart’ın ardından, artan stabilcoin arzının önemli bir bölümünü oluşturdu.”

Tether’in Ana Rakipleri

Davalar ve düzenleyici belirsizlikle boğuşan Tether, şüphesiz kripto alanındaki en tartışmalı projelerden biri ve diğer stabilcoin projeleri tacını elinden almak için yarışıyor.

Coinbase ve Circle liderliğindeki CENTER konsorsiyumu tarafından başlatılan dolaşımdaki USD Coin (USDC) arzı, yıl başından bu yana Tether’i geride bırakarak yüzde 400 arttı. Şu anda 15 milyar dolarlık piyasa değeri ile 13. en büyük stabilcoindir.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere Circle CEO’su Jeremy Allaire, Tether’e karşı düşmanlığını açıkça sergiledi ve bunu Asya için “düzenlenmemiş/yasal olmayan bir offshore bankacılık çözümü” olarak eleştirdi.

Diğer en iyi Tether rakipleri arasında TrustToken (TrueUSD), Binance USD (BUSD) ve Paxos Standard (PAX) yer alıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu