Bitcoin ETF Onayı, MicroStrategy’nin Kripto Stratejisini Nasıl Etkileyebilir?

MicroStrategy, en büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı olma özelliğini taşıyor ve bu da onun Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) ile karşılaştırılabilir bir seviyede olduğu anlamına geliyor.

Son birkaç hafta içinde, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan Bitcoin ETF başvuruları, Blackrock, Citadel, Valkyrie ve Fidelity gibi finans devlerinin de bu yarışa katılmasıyla kripto piyasasında büyük bir ilgiyle karşılandı.

Öte yandan, Bitcoin fiyatı, mevcut aralıkta istikrarlı bir seyir izlerken, MicroStrategy hisse senedi fiyatı 2023 yılında yüzde 193’lük etkileyici bir artış gösterdi.

MicroStrategy İçin Bitcoin ETF Onaylandığında Ne Olacak?

MicroStrategy hisse senedi fiyatı, son yıllarda Bitcoin fiyatıyla açıkça korelasyon gösterdi. Bu nedenle, kripto piyasası ralli yaparsa, yazılım şirketi sermaye toplamada başarılı olabilir. Yakın gelecekte bir Bitcoin ETF’nin onaylanması durumunda, kripto para piyasası muhtemelen boğa piyasasına döner ve bu da şirket için faydalı olur. 28 Haziran 2023 gibi yakın bir tarihte, Micheal Saylor’ın kurduğu şirket 12.333 Bitcoin satın alarak toplam varlığını 152.333 $ BTC’ye çıkardı.

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibinin bu BTC birikim hareketi, en büyük varlık yöneticileri ETF başvuruları için dosyalar sunarken geldi. Aslında, MicroStrategy’nin Bitcoin sahiplikleri dolaylı olarak Blackrock ve Fidelity ile bağlantılıdır. Şirketin en büyük hissedarları arasında, Amerika Birleşik Devletleri SEC ile spot Bitcoin ETF onayı için başvuran Blackrock ve Fidelity bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Önde Gelen Alman Elektronik Perakendecisi Bitcoin ATM'leri Kurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu