Bitcoin (BTC) Yatırımcılarına Mike Novogratz’dan Alım Önerisi Geldi

Milyarder yatırımcı ve yatırım uzmanı Mike Novogratz, ABD’nin faiz ödemeleri hakkında çarpıcı bir açıklama sonrasında Bitcoin (BTC) hakkındaki boğa eğilimli görüşünü bir kez daha vurguladı.

ABD’nin inanılmaz bir şekilde $970 milyarlık faiz ödemelerine ulaştığına ve Q2’de $41 milyar artış gösterdiğine dair yakın tarihli raporlara cevaben Novogratz, Twitter’dan güçlü bir çağrıda bulundu.

ABD ekonomisindeki faiz ödemelerinin dikkat çeken artışı, uzmanlar arasında endişelere neden oldu ve ödemelerin yakında 1 trilyon doları aşabileceğini öne sürüyorlar. Vergi gelirleri, hızla artan devlet borcunun gerisinde kalırken, faiz ödemeleri giderek daha fazla borç verilerek finanse ediliyor, bu da endişe verici bir döngü yaratıyor.

Bitcoin destekçisi olarak bilinen Novogratz, kripto parayı birçok kez desteklediğini açıkça ifade etti. Bu ayın başlarında, ABD’nin ulusal borcunun Haziran ve Temmuz ayları arasında alarm verici bir şekilde 1 trilyon dolar arttığında, yatırımcılara BTC almalarını tavsiye etti.

Ekonomiye dair temkinli yaklaşımına rağmen Novogratz, Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser. Analizine göre, BTC, $28.000 ila $32.000 aralığında bir birleştirme evresinin ardından yeni bir büyüme dalgası için hazır. Ancak, beklenen bu artışın gerçekleşmesi için Federal Rezerv’in faiz indirimleriyle önemli bir politika değişikliği başlatması gerektiğine inanıyor. Fakat son olaylar, merkez bankasının aklında farklı planlar olduğunu gösteriyor.

ABD ekonomisinin yaklaşan zor ayları nasıl karşılayacağı ve Bitcoin’in Novogratz’ın büyüme ve istikrar tahminlerini yerine getirip getirmeyeceği henüz belirsiz.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   MicroStrategy, 84 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu