Bitcoin Göstergesi Yön Değiştirdi, BTC Fiyatı Nasıl Tepki Verecek?

ABD’de Temmuz Tüketici Fiyat Endeksi’nin yayınlanmasından sonra Bitcoin rallisi ivmesini kaybetti. Bitcoin, bu hafta %13’ün üzerinde bir düşüşle keskin ve önemli kayıplar yaşadı. Ethereum Merge gelişmesiyle yükseliş hareketi gösteren Ethereum da büyük ölçüde düştü. 

Raporlar, BTC ve ETH değer kaybederken yarım milyar dolardan fazla kripto paranın tasfiye edildiğini vurguladı. Bununla birlikte, yeni bir temel gösterge, Bitcoin’in aşırı derecede yükseliş eğiliminde olduğunu ortaya koyuyor.

Hash Ribbons Indicator, Bitcoin için satın alma sinyali verdi. Birçok uzmana göre Hash Ribbons göstergesi Bitcoin için en anlamlı olanlardan biri. Bu her olduğunda, BTC en az %65 arttı.

Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?

ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin yayınlanmasından sonra Bitcoin fiyatı önemli ölçüde yükseldi. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından yayınlanan TÜFE, tahmin edilenden daha düşüktü. Bu, aylarca görülen rekor seviyelerden sonra soğutma enflasyonunun altını çizdi. 

Ayrıca ABD GSYİH’si iki ay üst üste negatif büyüme gösterdi. Bu, bir durgunluk için teknik kriterleri karşılar. İki faktör, herkesin Fed’in şahin duruşundan döneceğine inanmasına neden oldu.

Ancak, FOMC tutanaklarının yayınlanması ve bazı Fed yetkilileri tarafından yapılan kamuoyu yorumları aksini söylüyor. Minneapolis Fed Başkanı ve CEO’su Neel Kashkari gibi tarihsel olarak ılımlı olan bazı Fed yetkilileri, enflasyona karşı sert bir duruştan yana olduklarını vurguladılar. St. Louis’den James Bullard gibi şahin tutumdaki yetkililer de bir pivot belirtisi göstermediler.

Ayrıca uzmanlar, Bitcoin yatırımcıların Avrupa’daki koşulları da hesaba katabileceğine dikkat çekti. İngiltere zaten çift haneli enflasyonla mücadele ediyor. Bu arada, Almanya’nın üretici fiyatları %37’den fazla arttı. Sonuç olarak, BTC önemli ölçüde ve keskin bir şekilde düştü.

BTC Fiyatları Nasıl Tepki Verecek?

BTC, Hash Ribbons Göstergesinden gelen satın alma sinyaline yanıt olarak henüz herhangi bir hareket göstermedi. Ancak uzmanlar, yatırımcıların yeniden birikim yapmaya başlamasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bloomberg'e Göre Bitcoin Boğa Rallisi Kapıda; İşte Nedeni!

BTC şu anda 21.260 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu