Bitcoin Madencileri Kar Elde Edemiyor, Bu Piyasayı Nasıl Etkileyecek?

Cryptorank‘dan elde edilen verilere göre, piyasa ayıların ağır baskısı altında hareket etmeye devam ettikçe Bitcoin madenciliğinin karlılığı mutlak bir düşük seviyeye düştü. 

Bitcoin madenciliği kârsız olduğundan, piyasa uzun zamandır görmediğimiz koşullar ve olaylarla karşı karşıya kalabilir.

Madencilerin satış baskısı düşüyor

Bu nokta spekülatif olsa da, traderların ve yatırımcıların, özellikle kayıpları kara dönüştükten sonra, kârdan ziyade zararda pozisyon tutma eğiliminde oldukları yaygın olarak bilinen bir gerçektir. Aynı kural, özellikle bir miktar rezervleri varsa, varlıklarını zararına satmayacak olan madenciler için de geçerli olabilir.

Bitcoin Madencileri Kar Elde Edemiyor, Bu Piyasayı Nasıl Etkileyecek? 2

Bitcoin, piyasada satabileceklerinden daha yüksek bir fiyata çıkarıldığından, madencilerin harcamalarının yalnızca bir kısmını karşılamak için satmak yerine kripto paralarını elinde tutma olasılığı daha yüksektir.

Ne yazık ki, iki ucu keskin değnek çünkü Bitcoin madencilerin tüm madencilik masraflarını karşılamalarına izin veren başabaş fiyatına ulaştığında büyük olasılıkla daha fazla satış baskısı ile karşı karşıya kalacağız.

Bitcoin madenciliği popülaritesinde düşüşle karşılaşabilir

Dijital altın artık karlı olmadığı için, ağın hashrate ve madencilik zorluğunun kademeli olarak düşmesine hazır olmalıyız. Madencilerin elinde azalan arzla birlikte, piyasanın sürekli aşağı çekilmeden yukarı doğru hareket etmesi daha kolay olmalı.

Ne yazık ki, düşük madencilik talebi, ağın hash oranındaki düşüş tamamen geçici olsa bile Bitcoin’in bir ağ olarak istikrarını riske atacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Anthony Scaramucci'den Bitcoin (BTC) Tahmini!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu