Bitcoin Piyasa Değeri 109.7 Milyar Dolara Ulaştı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Piyasa Değeri 109.7 Milyar Dolara Ulaştı

  • Glassnode araştırma şirketi, Bitcoin değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve bir günde 5 milyon dolardan fazla arttığını bildirdi.

Glassnode analitik şirketi, 2 Mayıs’tan bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 109.758.629.290,65 dolara ulaştığını bildiren, BTC “gerçekleşmiş piyasa değeri” metriği için yeni bir değer paylaştı. Bu bir günde 5 milyon dolardan fazla bir artış.

Bitcoin Zincir Temelleri İçin Yeni ATH’ler

Glassnode’e göre, Bitcoin için gerçekleştirilen yeni ATH, 2 Ağustos’tan bu yana 109,758,629,290,65 dolar.

Bazı uzmanlar, bu yeni yatırımcıların Bitcoin’e girişini gösterebilir diyor.

Glassnode analistleri bu metriğin anlamını şu şekilde açıklıyor: Bitcoin’in en son işlem gördüğü fiyat ile işlem hacminin çarpılmasıyla elde ediliyor.

Özellikle, her bir UTXO’nun Bitcoin en son taşındığı zaman fiyatına göre hesaplanmasıyla hesaplanır.

Daha önce Glassnode, benzersiz aktif Bitcoin cüzdanlarının Temmuz ayında 18.7 milyona ulaştığı verilerini paylaştı. Ajans, şu anda Bitcoin ağındaki aktivitenin, iki buçuk yıl önce piyasa tarafından en son tanık olunan ki en yüksek seviyede olduğuna inanıyor.

Bitcoin 12.000 Doların Üzerine Çıktı, Sonra Geri Çekildi

2 Ağustos Pazar günü, Bitcoin nihayet Ağustos 2019’dan bu yana ilk kez 12.100$ seviyesini aştı.

Ancak, yarım saat sonra, Bitcoin aniden tersine döndü ve tüccarlar karlarını kilitlemeye karar verdiklerinde 1.33 milyar dolarlık Bitcoin, XRP, ETH ve diğer kripto para birimlerinde tasfiye işlemi gerçekleşti.

Şimdiye kadar, Bitcoin oranı 11 bin doların üzerine çıktı. CoinMarketCap’a göre, basın zamanında, amiral gemisi kripto para birimi 11.190$’dan el değiştiriyor – hafif bir düşüş gösteriyor.

Glassnode analitik ekibi, 1 Ağustos’ta, kar elde eden Bitcoin adreslerinin yüzdesinin bir yılın en yüksek seviyesi olan %92.930’a ulaştığını tweetledi.

Bu, traderların karlarını masadan almaya başlaması olasılığı ile piyasanın aşırı alım yapıldığının bir göstergesiydi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu