Bitcoin Piyasası Bazı Büyük Hareketler İçin Hazır Olabilir

  • CryptoCompare, son BTC işlemlerinin CAV’sini karşılaştırdı ve fiyatın daha oynaklaşmasını, pazarın bazı büyük hamleler için hazır olabileceği ihtimaline dayandırdı.

Analiz web sitesi CryptoCompare, geçen hafta ile Pazartesi günkü rakamlar arasında BTC/USD oynaklığını karşılaştırdı.

Şimdi, CryptoCompare analistleri, Bitcoin pazarının bazı büyük hamleler için hazır olabileceğine inanıyor.

Bu arada, iki büyük Bitcoin yatırımcısı ve girişimcisi Anthony Pompliano ve Alistair Milne, Bitcoin’nin yükseleceğini varsayıyor.

‘Piyasa Bazı Büyük Hareketler Bekliyor mu?’

CryptoCompare web sitesi tarafından paylaşılan veriler, bir hafta içinde Bitcoin işlemlerinin Kümülatif Ortalama Hacmi’nin (CAV) yüksek seviyeden oldukça düşük seviyeye (geçen hafta 29 Haziran Pazartesi) değiştiğini ve BTC fiyatının çok daha değişken hale geldiğini gösteriyor.

Bu, CryptoCompare analistlerini yakında Bitcoin pazarında patlayabilecek gelecekteki önemli hamlelerin olasılığını düşünmeye yönlendirdi.

Geçen hafta boyunca, Bitcoin fiyatı 9.670$’dan 9.000$’ın altına düştü, ancak CoinMarketCap’e göre hızlı bir toparlanma yaptı.

O zamandan beri, BTC üst sınırı 9.300$ ve alt sınırı 9.011$ olan bir aralıkta hareket ediyor.

Yazım sırasında, Bitcoin 9,142$’da oturuyor ve aralıktan çıkmak için başka bir girişimde bulunuyor.

Alistair Milne: Yeni Bir Boğa Koşusu Yakın Olabilir

Önde gelen bir Bitcoin yatırımcısı Alistair Milne, BTC’nin yaklaşık yüzde 62’sinin geçen yıl boyunca taşınmadığını gösteren verileri paylaşmak için Twitter’a gitti.

Benzer bir durumun, amiral gemisi kripto parasının 20.000 dolara yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 2017’deki büyük boğa koşusundan önce geldiğini de sözlerine ekledi.

Pomp: ‘Bu Bugünlerde BTC’de Yükseliş Beklememek Zor’

Bitcoin yatırımlarıyla ilgilenen Morgan Creek Dijital hedge fonunun kurucu ortağı, vokal BTC destekçisi Anthony Pompliano da BTC’de beklediği yükselişi paylaştı.

Pomp, bugünlerde ‘Bitcoin’de yükseliş beklememenin’ zor olduğunu vurguladı, çünkü dünya geçen yıl ve önceki yıla göre çok daha kaotik hale geldi.

Birçok önemli faktör, Bitcoin fiyatında bir artış olduğundan şüphelenerek mevcut finansal sisteme ve gelecekte USD’ye gerçek bir alternatif haline geldi.

Bu faktörler, Çin’de başlayan pandemi (ve daha sonraki karantina), bunun neden olduğu ekonomik durgunluk ve QE (Parasal Genişleme) girişimlerinin bir parçası olarak Fed tarafından basılan devasa miktarda ABD dolarıdır.

Finans dünyasında Pomp’a benzer bir görüş paylaşan diğer önemli figürler arasında dünyaca ünlü yatırımcı ve yazar Robert Kiyosaki de var.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın