Schiff, Bitcoin Yatırımcılarına Seslendi: 'Umut Asla İyi Bir Yatırım Stratejisi Değildir' - BTC MAGAZİN

Schiff, Bitcoin Yatırımcılarına Seslendi: ‘Umut Asla İyi Bir Yatırım Stratejisi Değildir’

  • Bitcoin fiyatının altından önce yeni bir yüksek seviyeye ulaşmasını bekliyorsanız, Peter Schiff sanrılı olduğunuzu düşünüyor.

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin alıcılarını Quantum Economics Mati Greenspan tarafından yayınlanan bir ankete yanıt olarak asla “umudun iyi bir yatırım stratejisi” olmayacağına dair uyardı.

Schiff, tüm katılımcıların yüzde 42’sinin Bitcoin’in Dow Jones Endüstriyel Ortalamasını (DJIA) geride bırakacağını ve sevdiği altının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını düşündükten sonra yanılsamalarından ötürü hayal kırıklığına uğradı.

Özellikle, vokal bir kripto para birimi savunucusu olan Greenspan, anketin sonuçlarını “tepkilerden şaşırdığını” söyleyerek hemen hemen aynı şeyi paylaştı.

Şimdiye kadar Dow ve Bitcoin, 29.562 baz puan ve 19.698 dolarlık ATH’lerinden yüzde 15 ve yüzde 53 düştü.

Altın için işler daha iyi – bugün bildirildiği gibi sarı metal, Eylül 2011’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek 1.923 dolarıından sadece yüzde yedi uzakta.

Geçen yıl, UBS analisti Kevin Dennean, Bitcoin’in Japonya’nın Nikkei’sini asla önceki balonunun zirvesiyle eşleşmeyi başaramayarak kopyalayabileceğini tahmin etti.

Tom Lee’den Şüphe Etmeyin

Şubat ayı başında Fundstrat’ın Tom Lee’si Bitcoin fiyatının 2020 sonuna kadar üç kat artabileceğini tahmin etmişti.

O zamanlar, en iyi kripto para biriminin Dow Jones endeksini 2020’de 40.000’e çıkmasını bekledi.

Lee, kötü şöhretli kötü BTC fiyat tahminleri için sık sık eleştirilirken, ABD borsalarının şiddetli V şekilli toparlanmasını doğru bir şekilde adlandıran çok az analistten biriydi, bu yüzden yatırımcılar onu kalıcı bir durum olarak reddetmeden önce iki kez düşüneceklerdir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu