Bitcoin Tarihteki En Büyük Yatırım Akışıyla Karşı Karşıya Kaldı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Tarihteki En Büyük Yatırım Akışıyla Karşı Karşıya Kaldı

Haftalık CoinShares blogu “Digital Asset Fund Flows Weekly”ye göre, kripto para birimi endüstrisi bu hafta 1,2 milyar doları yalnızca ProShares’ten gelen rekor kıran 1,47 milyar dolarlık bir yatırım akışıyla karşı karşıya kaldı.

Geçen hafta, dijital varlık yatırım ürünleri, yılın önceki haftalarına kıyasla önemli bir farkla şu anda mutlak bir rekoru elinde, tutan toplam 1,46 milyar dolarlık girişle karşı karşıya kaldı. Yönetim altındaki varlıkların toplam tutarı 76,7 milyar dolara ulaştı.

Kaynak: CoinShares

Büyük piyasa girişlerinin, bu haftaki girişlerin çoğunu getiren Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin listelenmesine ve onaylanmasına bağlı olduğu ve ProShares’in kripto piyasasına 1,2 milyar dolar getirdiği açık.

Bir önceki haftanın en büyük ikinci fon sağlayıcısı, piyasaya 111 milyon dolar getiren ETC Grubu oldu. Yalnızca iki sağlayıcı fon çıkışlarını bildirdi: CoinShares XBT ve 3iQ toplamda 60 milyon dolarlık çıkışla karşı karşıya kaldı. ETF ürünlerinin yatırımcılar için daha uygun olması nedeniyle çıkışlar büyük olasılıkla fonların yeniden dağıtılmasıyla gerçekleşti.

Altcoin piyasası

Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale gelmesiyle, bazı altcoinler çıkışlar yaşıyor. Ethereum, art arda üçüncü hafta boyunca kurumsal ilgisini kaybediyor ve 1.4 milyon dolar ETH’den çekildi. 

Kaynak: CoinsShares 

Piyasadaki en büyük altcoin kurumlar tarafından düşürülse de Solana, Cardano ve BNB gibi diğer altcoinler toplam 15,2 milyon dolarlık fon akışıyla hala popüler bir seçim. Altcoinler toplamda kripto para piyasasına yaklaşık 15 milyon dolar getiriyor ve bu da Bitcoin‘in 1,47 milyar dolarlık değerine kıyasla çok küçük bir değer.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu