Bitcoin Üzerindeki Satış Baskısı Düşüyor - BTC MAGAZİN

Bitcoin Üzerindeki Satış Baskısı Düşüyor

Glassnode tarafından sunulan bir grafik, şu anda Bitcoin üzerindeki satış baskısının geçen yılın Kasım ayından bu yana en düşük seviyede olduğunu gösteriyor.

Bu arada, Bitcoin Stabilcoin Arz Oranı tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. İşte bu yüzden her iki faktör de lider kripto para birimi için iyiye işaret.

Bitcoin sahiplerinin satış baskısı düşüyor

Moskovski Capital’in CIO’su Glassnode analitik ekibinden bir grafik paylaştı. Grafik, kırmızı satış bölgesinin, yeşilin kırmızıya dönüştüğü geçen yılın Kasım ayından bu yana en düşük seviyede olduğunu gösteriyor. Daha sonra, Ocak ayında büyük satışlar patlak verdi.

Hatırlatma olarak, 10 Ocak’ta Bitcoin tarihte ilk kez 41.000 $’a yükseldi.

Satışın henüz yeni başladığı Kasım ayında BTC, 15.000 $ seviyesini aştı.

2020 sonbaharının sonlarından bu yana satış baskısı büyük bir rahatlama gördüğünden, Lex Moskovski, sahiplerinin Bitcoin’lerini mevcut fiyatlarla satmak istemediğini varsayıyor ve bunu bir yükseliş işareti olarak görüyor.

Bitcoin SSR tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı

Glassnode’dan başka bir tweet, BTC Stabilcoin Arz Oranının (SSR) (7 günlük MA) son zamanların en düşük seviyesi olan 6.861’e düştüğünü duyurdu.

Bu metrik, stabilcoinlerin Bitcoin’e göre satın alma gücünü gösteriyor. Eğer düşerse, mevcut stablecoin arzı, BTC için daha fazla satın alma gücüne sahip olacaktır.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1400335369950875650?s=20

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu