Bitcoin, Şimdiye Kadarki En Büyük Düşüşünü Yaşadı - BTC MAGAZİN

Bitcoin, Şimdiye Kadarki En Büyük Düşüşünü Yaşadı

Dünyanın en yüksek değerli kripto para birimi olan Bitcoin, şimdiye kadarki en büyük düşüşünü yaşadı ve sadece 19 saatlik bir sürede 58.000 $ ‘ın üzerindeki hafta sonu rekorundan 46.000 $’ ın altına düştü.

Yaklaşık yüzde 16’lık düşüşe rağmen, kripto para birimi geçen yıldan bu yana hala yüzde 500 civarında artış göstermiş durumda.

Düşüş, volatilite konusundaki endişelerin artması nedeniyle kripto para piyasalarında büyük bir satışı tetikledi ve 2021 rallisini tehlikeye attı.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, geçen haftanın rekor seviyesinden yüzde 20’den fazla düşüşle 1.400 dolara geriledi.

Dijital varlıklar büyük para yöneticilerinden ve kurumsal devlerden sermaye çekmeye başladığından bu yana kripto piyasaları bu yıl eşi görülmemiş bir şekilde yükseldi. Büyük yatırımcıların kabulü, küçük spekülatörler arasında güveni artırdı.

Bu ayın başlarında Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını ve bunu elektrikli araçları için bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladığını açıkladı. ABD’nin en eski bankası New York Mellon, müşterileri için bitcoin ve diğer kripto para birimlerini saklama planlarını açıkladı.

Aynı zamanda Mastercard, 2021’de ağında bazı kripto para birimlerinin kullanılmasını destekleyeceğini söylerken, ABD varlık yöneticisi BlackRock ve ödeme şirketi Square, dijital para birimlerini destekleme planlarını özetledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu