Varlık Yöneticisi BlackRock Bitcoin'le İlgileniyor - BTC MAGAZİN

Varlık Yöneticisi BlackRock Bitcoin’le İlgileniyor

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, baş yatırım sorumlusu Rick Rieder’e göre Bitcoin ile ilgilenmeye başladı:

”Biraz uğraşmaya başladık…Benim fikrim, teknoloji gelişti ve düzenlemeler, bir dizi insanın portföyün bir parçası olması gerektiğini düşündüğü noktaya geldi.”

Rieder, kripto para birimleri gibi varlıkları çeşitlendirmenin mantıklı olduğunu, çünkü faiz oranları gibi geleneksel korumaların artık işe yaramadığını iddia etti.

Bununla birlikte, Rieder, bir kişinin portföyünün yüzde kaçının Bitcoin’de tutulması gerektiğini belirtmeyi reddetti:

”Birinin sahip olması gereken yüzde tahsisine bir sayı koymazdım, portföyünüzün geri kalanının neye benzediğine bağlı.”

Kasım ayının sonlarında Rieder, Bitcoin’in potansiyel olarak altının yerini alabileceğinden bahsetti. Rieder’a göre Bitcoin altından “çok daha işlevsel”.

”Altının yerini büyük ölçüde alabileceğini düşündüğüm dayanıklı bir mekanizma olduğunu düşünüyor muyum? Evet, var. Bitcoin, etrafta altın külçe dolaştırmaktan çok daha işlevsel.”


Aralık ayı başlarında, BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin’in küresel bir pazara dönüştükten sonra potansiyel olarak doların hegemonyasını tehdit edebileceğini tahmin etti:

”Bitcoin, birçok insanın dikkatini ve hayal gücünü yakaladı. Hala test edilmemiş, diğer pazarlara göre oldukça küçük bir pazar. Her gün bu büyük dev hareketleri görüyorsunuz… bu ince bir pazar. Küresel bir pazara dönüşebilir mi? Muhtemelen.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu