Son Dakika: Tesla 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı - BTC MAGAZİN

Son Dakika: Tesla 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

  • Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Elektrikli araba üreticisi Tesla, SEC dosyalarına göre 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Şirket, nakit parasının bir kısmını dijital varlıklara, altına ve altın ETF’lere yatırarak rezervlerini çeşitlendirebileceğini iddia ediyor.     

Şirket, dosyadaki açıklamalarına göre, bitcoin’i nakit gelirlerini daha da çeşitlendirmek ve maksimize ederek daha fazla esneklik için satın aldığını söyledi. Tesla, satın alma işlemine ek olarak, ürünleri karşılığında Bitcoin cinsinden ödemeleri de kabul etmeye başlayacağını bildirdi.

Ocak 2021’de, yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için bize daha fazla esneklik sağlamak üzere yatırım politikamızı güncelledik. Yönetim Kurulumuzun Denetim Komitesi tarafından usulüne uygun olarak onaylanan politikanın bir parçası olarak, bu paranın bir kısmını dijital varlıklar, külçe altın, altın borsası işlem gören fonlar ve belirtilen diğer varlıklar dahil olmak üzere belirli alternatif rezerv varlıklarına yatırabiliriz. Bundan sonra, bu politika kapsamında bitcoin’e toplamda 1.50 milyar dolar yatırım yaptık ve zaman zaman veya uzun vadede dijital varlıkları edinebilir ve tutabiliriz. Ayrıca, yakın gelecekte ürünlerimiz için, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı bir temelde, aldıktan sonra tasfiye edebileceğimiz veya edemeyebileceğimiz bir ödeme şekli olarak bitcoin kabul etmeye başlamayı umuyoruz.

Tesla’nın duyurusunu takiben Bitcoin fiyatı % 12′ye kadar yükseldi ve 43.200 $ ’a ulaştı. Tesla hisseleri, piyasa öncesi ticarette% 2′den fazla arttı.

Ayrıntılar geliyor..

Başa dön tuşu