Dogecoin, Ünlülerin de Desteğini Alarak Bir Rekor Daha Kırdı - BTC MAGAZİN

Dogecoin, Ünlülerin de Desteğini Alarak Bir Rekor Daha Kırdı

Dogecoin, rapçi Snoop Dogg ve rocker Gene Simmons’ın meme-esinli token ticaret çılgınlığını sürdürmek için Elon Musk’a katılmasının ardından, Pazartesi günü dünyanın en iyi 10 kripto para birimi arasında kalarak kısa bir süre yeni rekor seviyelere dokundu.

Köpek temalı kripto para birimi, bazı kazançlardan vazgeçmeden ve günün ilerleyen saatlerinde yaklaşık 0,075 dolara düşmeden önce Pazartesi günü erken saatlerde 0,084 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, CoinmarketCap verilerine göre, son 24 saatte yüzde 25’in üzerinde artış gösterdi ve Stellar ve Bitcoin Cash’i geride bırakarak piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para birimi haline geldi.

Başlangıçta diğer kriptolarla alay etmek için bir şaka olarak piyasaya sürülen Dogecoin, son haftalarda küçük yatırımcıların büyük hedge fonlarıyla milyarlarca dolar çekti. Dogecoin’in en büyük hareketleri, hakkında şakalar ve memler tweetlemekle meşgul olan Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin adamı Elon Musk tarafından yönlendirildi. Hatta Musk, geçen hafta Dogecoin’i ”Dünya’nın gelecekteki para birimi” ve “halkın kripto para birimi ” olarak onayladı ve tek kelimelik bir tweet ile kripto para birimi için eşi görülmemiş bir artış sağladı .

Pazartesi günü Musk, Dogecoin için bir eğitim videosu paylaştı.

Milyarder, Dogecoin çılgınlığında yalnız değil. Haftasonu rapçi Snoop Dogg, “Snoop Doge” resmiyle bir tweet attı. 

Bu arada, KISS’in solisti Gene Simmons token için bir dizi tweet attı ve açıklayıcı bir videodan göz alıcı büyümesini destekleyen gönderilere kadar her şeyi paylaştı. Paylaşımlardan birinde kendisini “Dogecoin Tanrısı” olarak ilan etti .

Ünlülerin desteğini fark eden Musk, daha sonra başka bir Lion King memesi yayınladı. Geçen haftanın resminin değiştirilmiş versiyonunda şimdi Elon Musk, Dogecoin sevdalıları Gene Simmons ve Snoop Dogg’u elinde tutarken yer alıyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu