Bitcoin Yatırımcıları COVID-19'a Nasıl Tepki Verdi? - BTC MAGAZİN

Bitcoin Yatırımcıları COVID-19’a Nasıl Tepki Verdi?

  • Bu yıl meydana gelen çok sayıda olaya rağmen çok hızlı geçti.
  • Minneapolis’te George Floyd’un ölümünün ardından “Black Lives Matter” hareketi ve elbette korona virüs de tam anlamıyla etkisini gösterdi.

Pandemi başladığında, perakende ve kurumsal Bitcoin yatırımcılarının hızlı hareket etmesi gerekiyordu, ancak birbirleriyle aynı şeyi yapmadılar. Bu veriler, OKEx Insights ve Catallact’ın araştırmasına dayanmaktadır.

Araştırma, bu yılın başından Ağustos 2020’ye kadar zincir üzerindeki Bitcoin işlem verilerini inceledi. Araştırma da toplanan veriler, perakende yatırımcıların, önde gelen kripto para birimi için ne olacağını beklemek ve görmek için çoğunlukla geri çekildiklerini gösterdi.

Verilere bakıldığında perakende işlemler azaldı ve fiyatlar, trendinden uzaklaştı. Bu, perakende yatırımcılarının amiral gemisi kripto para birimi söz konusu olduğunda en iyisini umduklarının büyük bir göstergesiydi. Bunların hepsi Mayıs civarında gerçekleşti.

İlginçtir ki, Bitcoin 10.000 dolara yaklaşırken, 1000 ile 5000 Bitcoin arasındaki işlemlerin sayısı arttı. Bu, fiyatın konsolide olmaya başladığı Haziran sonundan itibaren gerçekleşen bir durumdu.

Genel olarak yatırımcıların özelikle 10.000 dolar seviyesinin sonrasında COVID-19’dan dolayı bitcoine geçmeye başladığı görüldü. 12.400 dolar civarında ki bu yılın en yüksek seviyesine de bu sayede ulaşıldı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu