Bitcoin’in 10.000 Dolarlık Desteği Rekor Kıran Direnç Gösteriyor

  • Bitcoin, 10.000$’ın üzerindeki en uzun serisini kaydetme yolunda ilerliyor.

BTC, yukarıda belirtilen seviyenin üzerinde günlükte bir kapanış daha yapmayı başarırsa, bu, dünyanın en büyük kriptosunun beş basamaklı aralıkta kaldığı en uzun süre olacaktır.

Boğalar 10.000 Dolarlık Desteği Elinde Tutuyor

Yazım sırasında, oynaklık azalmaya devam ederken BTC, Bitstamp borsasında 10.864$ seviyesinin üzerinde seyrediyor.

Ayılar, işlere bir darbe vurmak ve yeni rekorun gerçekleşmesini önlemek için önde gelen kripto parayı birkaç saat içinde yüzde 6,83 düşürmek zorunda kalacak.

Bitcoin, Eylül ayının başından bu yana birçok kez 10.000$’ın altına düştü, ancak boğalar her günlük kapanıştan önce onu bu temel desteğin üzerine çıkarmayı başardı.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, kripto para piyasası, teknoloji alanında ki hisse senetleri ile birlikte şiddetli bir düzeltme görmüştü.

Beş basamaklı seviyede kalabilmek üzere Bitcoin için verilen savaş sonunda; şuanda 11.000 dolarlık direnci geçmeyi bekleyen boğalar tarafından kazanıldı.

Olaysız 62 Gün

Bitcoin’in beş basamaklı seviyede olan 62 günlük koşusu, 2017’nin sonlarına kıyasla oldukça sorunsuz geçti.

17 Ağustos’ta 12.500$ seviyesini kırmak için başarısız bir girişimin ardından, nispeten dar bir aralıkta boğalar ve ayılar arasında devam eden bir ileri, bir geri hareket var.

Bitcoin ilk kez 1 Aralık 2017’de 10.000$’a ulaştı. 15 gün sonra, değeri ikiye katlandı; ve Şubat 2018’in başlarında keskin bir düzeltmeyle karşılaşmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.681$’a ulaştı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   06 Ekim 2020 Günlük Kripto Para Analizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu