Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak? JPMorgan CEO’su Uyarıda Bulundu

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, yatırımcılara yönelik bir uyarı yaparak bankanın yatırımcı gününde daha yüksek faiz oranlarının söz konusu olabileceğini dile getirdi. Dimon, mevcut %5 faiz oranlarının %7’ye kadar yükselebileceğini öngördü.

Dimon, bankaların sermayeyi koruma amacıyla ek kredi vermeyi tercih etmemesi nedeniyle kredi piyasasında sıkılaşmanın yaşandığına dikkat çekti. Federal Rezerv’in Mayıs ayında referans faiz oranını %5-%5,25 seviyesine yükseltmesi, para politikasında sıkılaşma sinyalleri vermişti. Dimon’ın bu açıklamaları, riskli varlıklar arasında Bitcoin gibi varlıkların değer kaybetme eğilimini gösterebilir. Yükselen faiz oranlarıyla birlikte Amerikan doları (DXY) güçlenebilir ve kripto para piyasasında aşağı yönlü baskı oluşabilir.

Bu senaryo, yatırımcılar arasında genel olarak riskten kaçınma eğiliminin arttığını ve daha geniş bir piyasa satışının gerçekleşebileceğini yansıtabilir. Ayrıca, Federal Rezerv’in Haziran ayında yapmayı planladığı faiz artırımları konusunda hala devam eden bir tartışma bulunmaktadır. Bazı Fed politika yapıcıları ek faiz artırımlarını desteklerken, diğerleri, New York Fed Başkanı John Williams da dahil olmak üzere, henüz kararsız bir durumda olduklarını belirtmektedir. Bu tartışmanın nasıl sonuçlanacağı belirsiz olsa da, yatırımcıların potansiyel olarak daha yüksek faiz oranlarına hazırlıklı olmaları gerektiği açıktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD'de Spot Bitcoin ETF Beklentisi Yükseliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu