Dogecoin (DOGE) Günlük İşlemleri Tarihi Bir Zirveye Ulaştı

Ünlü DOGE temalı Twitter hesabı @Tdogewhisperer, orijinal meme coini DOGE’un son 24 saatte tarihi bir zirveye ulaştığını gösteren verileri yayınladı. Grafiklere göre, Dogecoin 1.4 milyon transfer gerçekleştirdi.

Dogecoin’in düşük işlem ücretleri

Elon Musk, DOGE’un ödemeler ve işlemler için Bitcoin’den çok daha uygun olduğuna inandığını belirtmişti. Transfer ücretleri, öncü dijital para birimine kıyasla oldukça düşük.

Buna iyi bir örnek, yaklaşık 18 saat önce anonim balinalar tarafından gerçekleştirilen 178.500.000 DOGE’lik transferdir.

@DogeWhaleAlert’e göre, bu 13.079.409 dolar değerindeki DOGE için ödenen işlem ücreti sadece 0.08 dolardı.

Şu anda DOGE fiyatı yükseliş denemeleri yapıyor, sadece %0.2 artış gösterebildi ve haftalık olarak %1.24 büyüme kaydederek 0.07293 dolar seviyesinde işlem görüyor

Yaklaşık bir hafta önce Elon Musk, bir DOGE temalı tweet’e yorum yaptı ve bu tweet ile meme coin %3’ten fazla yükseliş kaydetti.

Son iki ayda, piyasa “meme coin’lerin uyanışını” yaşadı ve birçok meme temalı kripto para birimi piyasaya sürüldü. Bunların en popülerlerinden biri, popüler internet mem’i Pepe the Frog hakkında olan PEPE Coin idi. PEPE, Nisan ayında anonim geliştiriciler tarafından oluşturularak piyasaya sürüldü ve yatırımcılardan büyük ilgi ve para çekti.

Birçok yatırımcı bu meme coin’in ticaretini yaparak milyonlarca dolar kazandı. Şu anda meme coin çılgınlığı dalgası azalmaya başlıyor gibi görünüyor, bu yüzden PEPE ve diğer mem coinler, büyük borsalarda birçok listelemeye sahip olsalar da değer kaybediyorlar.

PEPE’nin gerisinde Shiba Inu

Piyasa değeri açısından ikinci en büyük meme token olan SHIB, PEPE’nin kısa süreli başarısından etkilenmemiş durumda. Shytoshi Kusama liderliğindeki Shiba Inu geliştirici ekibi, Shibarium ana ağ, SHIB soğuk cüzdan ve SHIB metaverse’in lansmanını hazırlıyor, bu da SHIB’in sadece bir meme coin olmadığını ve çok sayıda kullanım özelliğine sahip olduğunu gösteriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   DOGE, XRP'yi Tahtından İndirdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu