Bitcoin (BTC) Fiyatı Kritik Destek Seviyelerinin Altında Düştü, 23.000 Dolar mı Geliyor? İşte Ünlü Analistlerin Tahminleri

Bitcoin fiyatının $26,000’ye yaklaşarak daha da düşmesiyle BTC zayıflık belirtileri göstermeye devam ediyor. Yazım anında Bitcoin fiyatı, %3.8 düşüşle 26,214 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 508 milyar dolarda bulunuyor.

Mevcut düşüş trendi içerisinde Bitcoin, önemli destek seviyelerinin altına düşmeye devam ediyor, bu da düzeltmenin henüz bitmediğini ve daha fazla kayıp olacağını gösteriyor. Popüler kripto analisti Ali Martinez’e göre, BTC fiyatının $23,000’e kadar düşme olasılığı bulunuyor.

Martinez’in son tweet’inde şu açıklamada bulundu:

“Dikkat edin, Bitcoin tüm önemli destek bölgelerini kaybetmeye başlıyor gibi görünüyor. Bu, 850,000 adresin daha önce 340,000 BTC satın aldığı, önemli bir talep duvarına, yani $23,200 ile $24,000 arasına düzeltme olasılığını artırıyor.”

ABD piyasalarının olumsuz bir notla açılmasıyla birlikte Bitcoin üzerindeki satış baskısı son saatlerde arttı. Yazım saatine göre tüm üç büyük ABD endeksi %0.7 düşüşte, çünkü borç tavanının yükseltilmesi konusundaki görüşmeler bir gün daha sürüyor.

Yasama organları arasındaki müzakereler devam ederken, yatırımcılar Haziran ayının başında yaklaşan son tarih ve ABD’nin borçlarını ödeyememe olasılığı konusunda endişeli. Bu durum daha geniş kripto piyasasında sarsıntı yaratabilir.

Kripto analisti Michael Van de Poppe, bu noktada Bitcoin’e yeni bir giriş yapmanın mantıklı olmadığını belirtti.

Poppe şu açıklamada bulundu:

“$27K kırılmadığı için aşağı doğru ilerliyoruz, bu da $26K’yı test edeceğimiz ve büyük olasılıkla altını göreceğimiz anlamına geliyor. Şu anda hızlanma yaşanıyor, bu yüzden giriş yapmak için net bir boğa sapmasını bekliyoruz.”

“Kripto’nun toplam piyasa değeri 200-Haftalık MA ve EMA bölgelerine geliyor. Gerçeklik anı yaklaşıyor. Altına doğru kırılırsa, ek zararlar olacak.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Brezilya'nın En Büyük Finans Kurumu Bitcoin ve Ethereum Sunacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu