Bitcoin'in Keskin Fiyat Düşüşü 120M Dolarlık Dolandırıcılıktan mı Kaynaklanıyor - BTC MAGAZİN

Bitcoin’in Keskin Fiyat Düşüşü 120M Dolarlık Dolandırıcılıktan mı Kaynaklanıyor

Analistler, Bitcoin‘in Pazar gününden bu yana iki ayın en düşük seviyesine düşüşünün muhtemelen PlusToken dolandırıcılarının gerçekleştirdikleri 100 milyon dolardan fazla tasfiyeye bağlı olduğunu iddia ettiler. 

Bitstamp verilerine göre, lider kripto para birimi Pazar günü 8.900 $ ‘dan 8.000 $’ a yaklaşarak Eylül 2019’dan bu yana en büyük günlük düşüşünü kaydetti. Daha sonra Pazartesi günü, Bitcoin (BTC) Asya ticaret saatlerinde iki ayın en düşük seviyesine ulaşarak 7.700 $ ‘ın altına geriledi.

Basın zamanında, kripto para biriminin küresel ortalama fiyatı 7.765 $ seviyelerinde seyrediyor.

Geleneksel pazarlarda kötü bir günle birlikte ani fiyat düşüşü yaşanmasına rağmen, Bitcoin’in değerini bu kadar ciddi düşüren başka bir faktör daha olabilir.

Kripto para birimi borsası CoinSwitch.co CEO’su Ashish Singhal, “Fiyatlardaki ani düşüş, PlusToken tarafından BTC’nin satışından kaynaklanıyor gibi görünüyor,” dedi . 

Cumartesi günü, Çin merkezli dolandırıcıların 13.000 BTC’yi  taşımaları Singhal’a göre fiyatların keskin bir şekilde düşmesine neden oluyor.

PlusToken, bir kripto para cüzdanı olarak kendini tanıttı ve yatırımcıları umut verici ödüllerle kandırarak yaklaşık 2 milyar dolarlık kripto para birimi değerinde dolandırdı. Baş sorumlu Haziran 2019’da tutuklanırken yetkililer, dolandırıcılık kurbanları tarafından PlusToken cüzdanlarına gönderilen 180.000 BTC, 6.400.000 eter (ETH) ve 111.000 USDT’yi ele geçiremedi.

Ergo Araştırma tarafından belirtildiği üzere, PlusToken cüzdanlarını kontrol eden suçlular Ağustos ayından bu yana çalıntı Bitcoinleri tasfiye ediyorlar ve büyük olasılıkla Bitcoin’in Kasım ayına kadar dört ay içinde 12.000 $ ‘dan 6.500 $’ a düşürülmesinde büyük rol oynadılar. 

Aralık ayında, dolandırıcılar hala 20.000 bitcoin kontrol ediyordu, bunlardan 13.000’i hafta sonu tasfiye için taşındı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu